Dungeons & Dragons (Original)

Vložil(a) Bajo dne 12.05.2020, 18:42
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
1974
Původní verze Dungeons and Dragons publikovaná roku 1974 Garym Gygaxem a Davem Arnesonem.

Původní verze Dungeons and Dragons publikovaná roku 1974 Garym Gygaxem a Davem Arnesonem, která stála za vznikem her na hrdiny. Jedná se o klasický class and level system zaměřený na fantasy dobrodružství, kde skupina dobrodruhů prolézá různá podzemí a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Původní edice obsahovala jen hrst prvků, kterými je hra známa dnes: pouze tři povolání (bojovník, kouzelník a klerik); čtyři rasy (člověk, trpaslík, elf a hobit), které ještě nebyly odlišeny od polování nebo jen tři druhy přesvědčení: Zákon, Neutralita, Chaos. Hra vycházela z bojové figurkovky Chainmail a původně dokonce neobsahovala soubojový systém – hráči byli odkázáni na Chainmail. Nový soubojový systém známý ze všech dalších edic D&D byl uveden až v rozšíření Men & Magic.

Záplatovité vrstvení nových pravidel a rozšíření si velmi rychle vyžádalo celkovou revizi a reedici pravidel. Autoři toho využili k rozdělení původního D&D na dvě samostatné hry, které dlouhá léta existovaly paralelně vedle sebe: Basic Dungeons and Dragons, určené pro začínající hráče, a Advanced Dungeons and Dragons pro hráče pokročilejší.

Rodina RPG her
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí