Nejnovější hodnocení

ShadoWWW Střepy snů
2
Až dosloužím, chci do sběru 22.01.2021, 11:27
Markus Affair of the Hidden Jewel, the
4
Milé překvapení z hlubin RPG historie 21.01.2021, 10:46
MarkyParky Střepy snů
4
Skvělý nápad, který se delším hraním sesype 20.01.2021, 23:16
MarkyParky Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
3
Slušný obsah, odfláknuté provedení 20.01.2021, 22:28
ShadoWWW Baldur's Gate: Descent Into Avernus
1
Nejhorší D&D dobrodružství 20.01.2021, 20:59
Sirien Nabídka pro velvyslance
1
LŽIVÉ HODNOCENÍ 20.01.2021, 16:14
Sirien Krvavá sklizeň
1
LŽIVÉ HODNOCENÍ 20.01.2021, 16:13

Nové přírůstky v databázi

Affair of the Hidden Jewel, the

Vložil(a) Markus dne 21.01.2021, 10:15
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1988
Melodramatické dobrodružství s loupežníky, padouchem, pokladem a podrazem

„Odměna! Tři sta zlatých korun tomu, kdo jeho Výsosti, hraběti Amadeovi von Drakensberg, přinese hlavu zatroleného loupežníka známého pod jménem Černý Šíp. Jeho Výsost má prostředky, kterak rozpoznati padělek.“

Krátké, zhruba 10stránkové dobrodružství s podtitulem „melodrama s hutnou zápletkou“ je stručná, nevážná akce, ve které se hráči vydají po stopách zlotřilých loupežníků, kteří ukradli slavný drahokam. Anebo to je všechno úplně jinak? Dobrodružství neobsahuje skoro žádné prvky nadpřirozena, jen hospodské, šlechtice, loupežníky, podvodníky. Je lehce parodické a hraje na motivy známé dobrodružných akcí: padouch kroutící si knír, šílený vrhač bomb, tupí strážní, protřelý loupežník, zvraty ve zvratech. Není tak úplně jisté, komu se dá věřit.

Původní verze pro WFRP první edice vyšla ve 101. čísle časopisu White Dwarf (1988) a později byla zahrnuta do kampaně The Restless Dead (1989) a sborníku Apocrypha 2: Chart of Darkness (2000). Nová verze upravená pro systém WFRP čtvrté edice je součástí sborníku Enemy in Shadows Companion (2019).

Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage

Vložil(a) MarkyParky dne 20.01.2021, 22:01
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2018
Sbírka dungeonů jako megadungeon.

Dungeon of Mad mage je megadungeon pro Dungeons and Dragons 5E. Vznikl jako kompilát několika starších i novějších dungeonů a dobrodružství odehrávající se v kobkách pod městem Waterdeep.

Autoři u některých dobrodružství zachovali původní obsah a zápletku, u jiných představili hráčům, jak situace vypadá po letech od původního dobrodružství. Všechna dílčí dobrodružství pak seřadili jako patra jednoho velkého megadungeonu, opět s respektem k historické podobě kobek v dřívějších modulech, a vzájemně je propojili příběhovými háčky a linkami.

Hra je určená pro 5-20 úroveň DnD a velmi volně navazuje na dobrodružství Waterdeep: Dragon Heist.

Enemy in Shadows Companion

Vložil(a) Markus dne 17.01.2021, 09:57
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2019
Sborník rozmanitých doplňujících materiálů převážně s tématikou cestování

Sborník doprovodných materiálů k dobrodružství Enemy in Shadows, prvnímu dílu revidované kampaně The Enemy Within: Director’s Cut. Jde o samostatnou knihu sdružující materiály, které se dají použít i samostatně při jakékoli hře ve čtvrté edici WFRP. Část obsahu je nová, část jsou revidované verze materiálů pro první edici WFRP z různých zdrojů.

Hlavním tématem tohoto sborníku je cestování pro silnicích Říše. Sborník obsahuje:

 • Stručný popis Říše a jejího politického zřízení (původně vyšlo v The Enemy Within pro 1. edici)
 • Pravidla pro tažná a jízdní zvířata, abstraktní systém pro cestování, náhodná setkání na cestách
 • Informace o typech postav, které je možné potkat na cestách, a připravené nehráčské postavy na vložení do hry: jízdní hlídky, výběrčí mýta, psanci, komedianti, žebráci, pocestní prodejci, lupiči, lovci odměn...
 • Informace o mutantech v Říši a pravidla pro jejich tvorbu
 • Informace o kultu Fialová ruka a pravidla pro tvorbu postav patřících do chaotických kultů, včetně nové kariéry Tzeentchova mága a 25 nových kouzel
 • Několik větších a menších cestovních setkání, která kdysi vyšla pro první edici WFRP, včetně dobrodružství The Affair of the Hidden Jewel.

Enemy in Shadows

Vložil(a) Markus dne 16.01.2021, 17:02
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2019
Cesta temným renesančním světem zakončená městským pátráním po zlověstném kultu

„V určeném čase vystoupíme z utajených skrýší a svrhneme města Říše. Naši bratři se vyhrnou z lesů, budou vraždit a pálit. Chaos zachvátí zemi a my, vyvolení služebníci, budeme očištěni v Jeho očích. Ať žije Tzeentch, Měnitel způsobů – Njawrr'thakh 'Lzimbarr Tzeentch!“

První díl kampaně The Enemy Within: Director’s Cut, která představuje rozšířenou a revidovanou verzi stejnojmenné kampaně pro první edici WFRP. Tento díl je revizí dvojice dobrodružství The Enemy Within a Shadows over Bögenhafen (1986–1987). Žánrově jde o kombinaci investigativního hororu s černým humorem. Knihu lze pomyslně rozdělit na tři části:

 • Mistaken Identity (~40 stran): Krátké dobrodružství, v němž je jedna z postav zaměněna za důležitou nehráčskou postavu a zapletena do konspirace. Jde o sérii epizod na cestě, jejíž účelem je přivést hráče do města Bögenhafen.
 • Shadows over Bögenhafen (~60 stran): Rozsáhlé vyšetřování temného spiknutí v kupeckém městě, které zrovna hýří veselím a životem, protože se v něm koná dobytčí festival Schaffenfest.
 • Průvodce městem Bögenhafen (~30 stran): Podrobný popis světa nezávislý na dobrodružství, zamýšlený jako zdroj pro hraní ve městě buď před samotným dobrodružstvím, nebo jeho dokončení. Podrobně popisuje svobodné kupecké město, jeho cechy, zajímavé budovy, důležité postavy a různé háčky a zápletky.

Samotná dobrodružství jsou prakticky identická s předlohou, ale výrazně se proměnil doprovodný obsah. Chybí představení Říše, protože v této edici není potřeba, naopak byly doplněny jiné informace o světě. Některé situace z dobrodružství jsou rozšířené a mají vazby na plánované další díly kampaně. Výrazně rozšířený je především popis města Bögehnafen, které teď lze použít i samostatně.

Knihu doprovází samostatný sborník Enemy in Shadows Companion s doplňujícími materiály, které se při hraní kampaně můžou hodit, ale najdou uplatnění i při ostatních hrách ve WFRP čtvrté edice. Kampaň pokračuje dalším dílem nazvaným Death on the Reik (2020).

Enemy Within, the + Shadows over Bögenhafen

Vložil(a) Markus dne 16.01.2021, 16:15
0
Zatím nehodnoceno
1986
Cesta temným renesančním světem zakončená městským pátráním po zlověstném kultu

„V určeném čase vystoupíme z utajených skrýší a svrhneme města Říše. Naši bratři se vyhrnou z lesů, budou vraždit a pálit. Chaos zachvátí zemi a my, vyvolení služebníci, budeme očištěni v Jeho očích. Ať žije Tzeentch, Měnitel způsobů – Njawrr'thakh 'Lzimbarr Tzeentch!“

Dvojice dobrodružství, která tvoří první díl stejnojmenné kampaně The Enemy Within. Kampaň jako první produkt představila hráčům slavné prostředí Říše, inspirované Svatou říší římskou (základní příručka WFRP první edice ji příliš nepopisuje). Ta je v tomto pojetí světem protikladů. Lidská společnost právě nastupuje do renesance, mění se společenské pořádky, měšťanstvo začíná nahrazovat šlechtu, přichází pokrok a optimismus. Málokdo si uvědomuje, že nebezpeční mutanti a posluhovači Chaosu hrozí roztrhat společnost zevnitř. Žánrově jde o kombinaci investigativního hororu s černým humorem. Kniha je tvořená třemi částmi:

 • Představení Říše (~40 stran): Historie a politické zřízení Říše, fungování cechů a daní, cestování v Říši, její různá náboženství, provincie, armáda a další informace potřebné k hraní.
 • Mistaken Identity (~20 stran): Krátké dobrodružství, v němž je jedna z postav zaměněna za důležitou nehráčskou postavu a zapletena do konspirace. Jde o sérii epizod na cestě, jejíž účelem je přivést hráče do města Bögenhafen.
 • Shadows over Bögenhafen (~60 stran): Rozsáhlé vyšetřování temného spiknutí v kupeckém městě, které zrovna hýří veselím a životem, protože se v něm koná dobytčí festival Schaffenfest.

Dobrodružství tvoří první část kampaně The Enemy Within, která pokračuje dobrodružstvím Death on the Reik (1987).

Ediční historie dobrodružství je složitější. První část vyšla pod názvem The Enemy Within v roce 1986, obsahovala popis Říše a dobrodružství Mistaken Identity. Druhá část Shadows over Bögenhafen vyšla v roce 1987. Obě části byly ale záhy sloučeny dohromady a v průběhu let vyšly společně pod různými názvy, jako Warhammer CampaignWarhammer Adventure nebo matoucně pojmenovaná Shadows over Bögenhafen, obsahující navzdory názvu obě dobrodružství. V roce 2019 vyšla revidovaná verze pod názvem Enemy in Shadows, určená pro čtvrtou edici WFRP.

Pro třetí edici WFRP vyšla stejnojmenná kampaň The Enemy Within (2012), která s touto nemá kromě názvu nic společného.

Starport

Vložil(a) Joe dne 14.01.2021, 10:35
0
Zatím nehodnoceno
2019
Jednoduché RPG určené deťom s minimom mechaník, tromi dobrodružstvami a možnosťou tvorby vlastných príbehov

Je to nenásilná hra plná dobrodružstva a fantázie. Je primárne určená pre deti vo veku 5 - 12 rokov, ale nič nebráni jej využitiu aj so staršími hráčmi. Dôvodom je jednoduchá herná mechanika a otvorený svet Starportu. Päťroční hráči si zamilujú stretnutia s rozličnými tvormi, hádzanie kociek a počítanie žetónov. Dvanásťroční zase budú vymýšľať plány, ako nazbierať viac slizu a predať ho v meste, aby si mohli kúpiť ďalšiu výstroj. Bez použitia streľby, boja, sekania alebo krviprelievania vám Starport umožňuje vydať sa na nezabudnuteľné epické dobrodružstvá bez toho, aby ste museli nosiť meč či sekeru. Hru vedie Sprievodca.

Hráčska postava má 4 vlastnosti (ochota, inteligencia, ľstivosť a húževnatosť), ku ktorým prislúchajú žetóny na sledovanie ich stavu počas hry. Hráči tieto žetóny spotrebovávajú pri akciách, ktoré ich postavy vykonávajú. Ďalej hráč svojej postave na začiatku hry vyberie jednu schopnosť, ktorá jej dáva určitú výhodu či bonus pre konkrétnu situáciu alebo akciu. Takisto si môže kúpiť spoločníka, teda domáce zviera či miláčika, ktorý jej poskytne ďalší bonus. Nakoniec si nakúpi výbavu, pričom postava môže naraz niesť až 5 kusov. V hre sú tiež prítomné peniaze, ktoré hráčske postavy získavajú a nakupujú na ne výstroj.

Vykonávanie akcií sa vyhodnocuje jednou 20-stennou kockou (k20), pričom Sprievodca určuje náročnosť, ktorú musí hráč hodom prekonať. Každá akcia pri hode je naviazaná na niektorú zo 4 vlastností, pričom po hode má hráč možnosť použiť žetón tejto vlastnosti na zvýšenie výsledku hodu o +1. Ak však hráč všetky žetóny niektorej vlastnosti minie, nemôže dočasne vykonávať akcie spojené s touto vlastnosťou. Obnoviť žetóny vlastností je možné pomocu žetónu energie alebo pomocou oddychu (typicky medzi dobrodružstvami). Spravovanie počtu žetónov má na starosti Sprievodca a mal by ich počet prispôsobiť tomu, ako sa vyvíja situácia v hre.

Kniha pravidiel obsahuje aj 3 predpripravené dobrodružstvá s pripravenými lokáciami (plus návod na vytváranie vlastných), opis sveta Starportu a hlavných lokácií, pripravené kartičky výbavy a tvorov, ktoré si môžu hráči vytlačiť a používať a žetóny a karty postáv, taktiež na vytlačenie.

Troika!

Vložil(a) Selhan dne 12.01.2021, 20:32
0
Zatím nehodnoceno
2016
Artpunková, barevná, barvitá a potrhlá sci-fantasy kdesi mezi OSR a peyotlem

„Dobrodružství napříč hrbatou oblohou“

Jsi kouzelník, válečník, háčkovaná sova. Hvězdným portálem na palubě zlaté bárky cestuješ se svými druhy ze sféry do sféry v donkichotských výpravách, ať už jde o prořezání Kvetoucího boha, účast na Chiliarchově hostině, vplížení se do Paláce tygrů, a nebo jen objevování nových a zajímavých kultur. 

Bohatě ilustrovaná hra stojící na myšlence, že inspirace je to nejdůležitější – horečnatý svět je tak představen pouze v náznacích, útržcích a evokacích a je na hráčích si jej dotvořit. Samotná pravidla jsou krátká, mají ale několik nestandardních mechanik. Vycházejí ze známé série gamebooků Fighting Fantasy.

Původní verze hry, bez přívlastku, pochází z roku 2016. V roce 2019 vyšla nová verze s podtitulem Numinous Edition, s rozšířenými texty, novými ilustracemi a sazbou a nově i dobrodružstvím.