Warhammer Age of Sigmar: Soulbound

Vložil(a) Markus dne 20.07.2021, 13:23
0
Zatím nehodnoceno
2020
Epické bojové RPG odehrávající se ve světě známé wargame

Warhammer Age of Sigmar: Soulbound je úplně první RPG hra zasazená do světa známé figurkové wargame Warhammer Age of Sigmar. V téhle epické hře se hráči vžívají do rolí tzv. „Soulbound“, mocných hrdinů, jejichž činy budou tvarovat budoucnost všech sfér existence, ve kterých se hra odehrává. Hra je zasazená do světa „Mortal Realms“, ve kterém se míchají vlivy epické fantasy, magitechu a steampunku. Svět, rozdělený do několika samostatných sfér, mezi nimiž se hrdinové pohybují, je plný bohů, monstr, démonů, polobohů a jiných nepřátel, s nimiž se hrdinové můžou střetnout.

Hra je vysoce hrdinská, orientovaná na podrobný taktický boj. Hráčské postavy jsou už od začátku mocnými hrdiny. K vyhodnocování používá pool šestistěnných kostek. 

Hra okrajově (vlastně jen názvem) souvisí se sérií Warhammer Fantasy Roleplay, založené na figurkové hře Warhammer Fantasy Battles. Vydavatel Games Workshop v roce 2015 hru WFB ukončil a nahradil ji novou, výrazně epičtější hrou Warhammer: Age of Sigmar, ze které vychází toto RPG.