Dračí Hlídka

Napsal uživatel Perthorn dne 18.06.2020, 09:50
5
Průměr: 5 (3 hlasy)
2020
Kouzelné nové české RPG o epických příbězích postupně se rozvíjející skupiny dobrodruhů. Důraz je dán na schopnosti postav.

Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.

Důraz je kladen na roleplay hráčů a jejich kreativitu při používání schopností a dovedností svých postav v zapeklitých situacích. O celý rámec hry se stará vypravěč (PJ) s předem připraveným dobrodružstvím. Hra obsahuje i jednoduchý soubojový systém s logickými detaily jako boj proti přesile, boj proti neviditelnému či útěk a pronásledování. 

Hra vznikala postupně 5 let v početném týmu tvůrců, za kterým stojí velká komunita podporovatelů a testerů, jež se podíleli na ladění mechanik a  nesrovnalostí v betaverzi pravidel. Na stránkách Dračí Hlídky je rozsáhlý udržovaný archiv vybraných dobrodružství, které může vypravěč použít. Hra vychází v polovině roku 2020.

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Seřadit vzestupně Kategorie Jazyk
1
Hodnota
20.00
Jednorožec 2019 Dobrodružství Romantický fantasy příběh o vypátrání a polapení bájného jednorožce. Čeština
5
Hodnota
100.00
Lektvar z Laumspuru 2018 Dobrodružství Stealth akce s parádním zvratem Čeština
3
Hodnota
60.00
Krvavá sklizeň 2018 Dobrodružství Stručné vyšetřování podivných událostí ve vesnici, kterou sužují nestvůrní strašáci Čeština
3
Hodnota
60.00
Bertelkem 2018 Dobrodružství Strašidelné dobrodružství o hrůzách zapomenutých ve staré pevnosti Čeština
5
Hodnota
100.00
Zlaté Obrůvky 2017 Dobrodružství Komická pohádková výprava na kopec nad malou vesnicí Čeština
4
Hodnota
80.00
Dva týdny do vinobraní 2017 Dobrodružství Pomalé dobrodružství z prostředí vinic s krvavou minulostí Čeština
5
Hodnota
100.00
Prokletý srub 2017 Dobrodružství Pohádkově groteskní a investigativní dobrodružství Čeština

5

Hlídka nabízí obří možnosti v budování buildů jak hrát jednotlivé povolání. Otevřela válečníkům magii pomocí svitků a lektvarů a magičům těžké zbraně a zbroje. Testovací verze se hrála parádně, těším se na finální pravidla.