Dračí Hlídka (základní příručky)

Vložil(a) Markus dne 07.10.2020, 17:44
5
Průměr: 4.3 (3 hlasy)
2020
Základní příručky Dračí hlídky s úvodem do hry a pravidly pro počáteční úrovně

Sada dvou základních „začátečnických“ příruček pro českou dobrodružnou fantasy hru Dračí Hlídka. Po vzoru její předlohy Dračího doupěte jsou pravidla rozdělená do několika svazků a sad, které mají postupně představovat pravidla pro vyšší a vyšší úrovně. Základní pravidla s úvodem do hry, vysvětlením základních principů hry a schopnostmi povolání na začínajících úrovních vyšla v sadě dvou příruček nazvaných Příručka pro hráče – základní průvodce hrou a Příručka vypravěče – základní tvorba příběhu.

Příručka pro hráče – základní průvodce hrou (196 stran) vysvětluje základní principy Dračí Hlídky, pravidla pro tvorbu postavy, pravidla boje a zranění, uvádí zbraně a dobrodružné vybavení a další informace nezbytné ke hře. Většina rozsahu příručky je pak věnovaná popisu schopností jednotlivých povolání (alchymista, hraničář, klerik, kouzelník, válečník, zloděj) a kouzel.

Příručka vypravěče – základní tvorba příběhu (160 stran) je základní příručkou pro Pána Jeskyně. Na rozdíl od předchozí příručky nepopisuje ani tak pravidla, jako spíš rady pro tvorbu příběhu a vedení hry. Je zakončená ukázkovým dobrodružstvím, ve kterém začínající postavy brání vesnici před invazí nemrtvých.

Základní pravidla obsahují schopnosti a kouzla pro 1. až 5. úroveň postav. Pravidla pro vyšší úrovně mají vyjít v připravovaných „pravidlech pro pokročilé“.

Upozornění: Tato anotace slouží k hodnocení základních příruček, např. jejich technického provedení, srozumitelnosti, užitečnosti atd. Pokud chcete hodnotit celou hru Dračí hlídka, přidejte prosím komentář pod anotaci hry Dračí hlídka, nikoli sem pod anotaci příruček.

Určeno po hru
Kategorie produktu

5

Pobavily mne některé komentáře. Zvlášť nad amatérskou sazbou. 

Naopak, graficky je DH našlapaná a v cz nemá konkurenci.

(zásah moderátora: umazal jsem urážku namířenou proti jinému uživateli)

3

Pokus vystřídat na podstavci klasiky drdlike her stařičké Dračí Doupě Altaru systému Dračí hlídka nevyšel. Sice nějaké neduhy starého dračáku odebírá, ale přidává svoje mnohé wtf a v konečném důsledku je to pořád jen průměrný český dračák. Mnoho překlepů a amatérská sazba, degraduje i snahu o investici do drahé obálky a ilustrací uvnitř. 

Místama chybí pokus poradit na různé momenty, které hra může přinést a je stejně více vhodná pro nějakého zkušenějšího PJ, co si pravidla opět ohne ku potřebě své a družinové. 

5

Betatest mě nadchnul, ale po vyzkoušení vydáné hry musím říct že tohle se v naši české kotlině jen tak nevidí. Knihama je naprostá radost listovat.

První úroveň je hezky rozdělená od zbytku pravidel a začít hrát jde okamžitě. Za mě top.