Labyrinth Lord

Vložil(a) Bajo dne 19.01.2011, 15:44
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2007
Klon první edice Dungeons and Dragons

Labyrinth Lord je klon Basic Dungeons and Dragons. Cílem systému je zprostředkovat co nejautentičtější zážitek počátků RPG tak, jak jej někteří pamětníci dnes interpretují. Jedná se o klasické, dobrodružné fantasy, plné nebezpečí a pokladů, kde se překážky a nepřátelé překonávají spíše dobrou přípravou a lstí, než přímou konfrontací. Zároveň ale systém nabízí povolání s různými schopnostmi a možnostmi.

Klasický Labyrinth Lord odpovídá revizi Basic D&D od Toma Moldvaye, známé jako B/X. Pro hru vyšla i rozšíření / alternativní pravidla, která ji mění na klon jiných edic: Advanced Edition Companion odpovídá první edici Advanced Dungeons and Dragons a Original Edition Characters vychází z úplně první verze Gygaxova D&D známé jako White box.

Rodina RPG her
Designér
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
5
Hodnota
100.00
Slumbering Ursine Dunes 2014 Dobrodružství Minisandbox popisující menší oblast inspirovanou slovanskými mýty
0
Anomalous Subsurface Environment: Dungeon Levels 2 & 3 2012 Dobrodružství Další úrovně pro „gonzo“ sci-fantastický megadungeon ASE
5
Hodnota
90.00
Barrowmaze 2012 Dobrodružství Klasický megadungeon staré školy s tematikou pohřebiště a nemrtvých
0
Anomalous Subsurface Environment: City of Denethix and Dungeon Level 1 2011 Dobrodružství Megadungeon v ujetém stylu „gonzo“, zasazený v podivném sci-fantasy postapokalyptickém světě
4
Hodnota
75.00
Shadowbrook Manor 2011 Dobrodružství Nevážné dobrodružství v roztodivném domě mága

4

Další z řady retro klonů starého DnD. Podle mě, spolu se Sword and Wizardry asi nejdostupnější a nejvíce podporovaný. Existuje ve třech verzích, z nichž každá se odkazuje na konkrétní revizi ODnD (viz anotace). Obecně pro ni platí to, co pro většinu podobných retro klonů. Proto spíše srovnám základní rozdíli se SnW: Neobsahuje ascending AC (tedy počítání obrany a zásahu odpovídástarým edicím, které pro dnešní hráče může působit trochu neintuitivně. Nevýhodou LL možá trochu je, že pokud nehrajete klasického LL (odpovídajícího B/X), ale pozdější AEC nebo Original Characters, potřebujete stejně základní LL, kvůli některým věcem. Zejména při hraní OC to může být trochu bizarní, při hraní AEC, alespoň z počátku je zase matoucí, co se má kde hledat. Někomu to možná nebude vadit, ale pro to ja asi trochu mínus. Preferoval bych jednotlivě a samostaně použitelné verze pravidel. Další rozdíl oproti SnW je zachování rozšířeného seznamu záchraných hodů. Zpracování srovnatelné se SnW, asi záleží dost na zvyku, nelze řící že by jedno bylo objektivně lepší. Na každém se mi líbí něco jiného. Osobně bych dal přednost spíše LL ve verzi Original Characters, ovšem kdyby byla použitelná samostatně, takhle je to pro mě remíza se SnW - Core Rules. Jinak obecně platí to, co jsem psal již u hodnocení SnW, včetně hodnocení (tedy i to, že pokud vás daný styl neslovuje, hvězdičku uberte).