Black Hack, The

Vložil(a) Markus dne 16.12.2020, 22:17
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2016
Minimalistický oldschoolový hack D&D s modernizovanými pravidly

Velice minimalistický a optimalizovaný oldschoolový hack Basic Dungeons & Dragons. Stará pravidla nejen kopíruje, ale místy je i zjednodušuje a upravuje. Většina hodů tak funguje podhazováním základních vlastností, hra používá mechaniku výhod a nevýhod jako D&D 5e a co nejvíc hodů je řešeno tak, aby házel sám hráč, nikoli GM. Zdroje se počítají abstrahovaně pomocí „spotřebních kostek“. Celkově klade hra důraz na maximální minimalismus.

Původní verze hry vyšla v roce 2016. Po úspěšném Kickstarteru vyšla v roce 2018 lehce učesaná, ale výrazně rozšířená druhá edice. Zatímco pravidla samotná mají stále jen kolem 30 stran, ve druhé edici přibylo zhruba 90 stran doplňujících herních materiálů, jako jsou příšery, pasti, poklady, jeskyně a různé další.

Rodina RPG her
Designér

5

Více takových jednoduchých systémů! Žádné chození kolem horké kaše, prostě stará dobrá oldschoolovka jak má být. Hráči se nemohou schovávat za skilly, featy a podobné pravidly definované serepetičky. Deník postavy na řádek, tady máte kostky a hurá do jeskyní!

A to všechno podtržené k20 systémem.