Dungeons & Dragons Basic Set (Moldvay)

Vložil(a) Markus dne 17. 10. 2021, 11:27
0
Bez hodnocení
1981
Druhá inkarnace základních pravidel Basic Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons Basic Set je krabice základních pravidel pro hru Dungeons & Dragons, konkrétně pro její „začátečnickou“ linii, která je právě podle těchto pravidel označována za Basic Dungeons & Dragons. Verzi z roku 1981 sestavil editor Tom Moldvay a jejím úkolem bylo nahradit předchozí, extrémně populární Holmesův Basic Set z roku 1977. Zatímco předchozí Basic Set ještě předpokládal, že začínající hráči po zaškolení přejdou na původní D&D nebo AD&D, vydáním Moldvayovy krabice bylo Basic D&D nadobro odděleno do podoby samostatné herní linie, která pak více než deset let existovala po boku AD&D.

Moldvayova pravidla taky nabízejí jen obsah pro 1. až 3. úroveň, ale oproti těm Holmesovým jsou ještě jednodušší – mají ještě míň kouzel, povolání a celkově míň pravidel. Obsahují dokonce nové kapitoly pro začínající Gamemastery s rady pro vedení hry, a navíc zdůrazňují důležitost improvizace a upravování pravidel tak, aby vyhovovala potřebám hry (na rozdíl od AD&D, které přijalo víc „simulační“ mentalitu, ve které se pravidla měla dodržovat).

Obsah krabice:

  • 62stránková příručka pravidel
  • Ukázkové dobrodružství B2: Keep on the Borderlands
  • Sada kostek, pastelky na vybarvení čísel na kostkách

Souběžně s touto krabicí vyšel ještě Dungeons & Dragons Expert Set nabízející pravidla pro vyšší úrovně (od 4. až po 14.). Proto se této inkarnaci pravidel běžně říká „Basic/Expert“ nebo „B/X“. Následovat měla i pravidla pro ještě vyšší úrovně, ale těch se Molvayovo Basic D&D nikdy nedočkalo – přišla až spolu s další inkarnací této linie sestavené jiným editorem v roce 1983, které se říká BECMI.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
4
Průměr: 3.2 (5 hlasů)
Hodnota
64.00
Keep on the Borderlands, the 1980 Dobrodružství Kultovní dobrodružství odehrávající se v pevnosti, jeskyních chaosu a jejich okolí.