Dračí Hlídka

Vložil(a) Perthorn dne 18.06.2020, 09:50
5
Průměr: 4.7 (7 hlasů)
2020
Kouzelné nové české RPG o epických příbězích postupně se rozvíjející skupiny dobrodruhů. Důraz je dán na schopnosti postav.

Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.

Důraz je kladen na roleplay hráčů a jejich kreativitu při používání schopností a dovedností svých postav v zapeklitých situacích. O celý rámec hry se stará vypravěč (PJ) s předem připraveným dobrodružstvím. Hra obsahuje i jednoduchý soubojový systém s logickými detaily jako boj proti přesile, boj proti neviditelnému či útěk a pronásledování. 

Hra vznikala postupně 5 let v početném týmu tvůrců, za kterým stojí velká komunita podporovatelů a testerů, jež se podíleli na ladění mechanik a  nesrovnalostí v betaverzi pravidel. Na stránkách Dračí Hlídky je rozsáhlý udržovaný archiv vybraných dobrodružství, které může vypravěč použít. Hra vychází v polovině roku 2020.

Externí recenze a shrnutí

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Seřadit vzestupně Kategorie Jazyk
3
Hodnota
60.00
Nabídka pro velvyslance 2020 Dobrodružství Politické intrikářské dobrodružství a vloupačka ve velkoměstě Čeština
3
Hodnota
50.00
Jednorožec 2019 Dobrodružství Romantický fantasy příběh o vypátrání a polapení bájného jednorožce. Čeština
4
Hodnota
73.33
Krvavá sklizeň 2018 Dobrodružství Stručné vyšetřování podivných událostí ve vesnici, kterou sužují nestvůrní strašáci Čeština
1
Hodnota
20.00
Na zelené vlně: Věž kněžky Afry 2018 Dobrodružství Minijeskyně, ve které postavy prozkoumávají čerstvě odhalené podzemí hrádku Čeština
3
Hodnota
60.00
Bertelkem 2018 Dobrodružství Strašidelné dobrodružství o hrůzách zapomenutých ve staré pevnosti Čeština
5
Hodnota
100.00
Lektvar z Laumspuru 2018 Dobrodružství Stealth akce s parádním zvratem Čeština
4
Hodnota
80.00
Dva týdny do vinobraní 2017 Dobrodružství Pomalé dobrodružství z prostředí vinic s krvavou minulostí Čeština

5

Dosud mám zkušenost jen s pátou edici amerického D&D, které jsem si oblíbil pro jeho jednoduchost a intuitivnost. Právě v tomto ohledu je Dračí Hlídka velký skok vpřed. Hráči mají pořád svobodu vytvořit si libovolného hrdinu a zažít s ním takové dobrodružství, jaké jen chtějí, ale přitom si nemusí pamatovat spoustu mechanik, které by zpomalovaly hru.

Největší rozdíl pociťuji na kouzlech. Mají zajímavou mechaniku, díky které každé seslání kouzla přináší ke stolu napětí. Zároveň jsou ale dostatečně jednoduchá, aby hráč snadno věděl, co se stane po jeho seslání, aniž by musel pořád sahat pro pravidla. 

5

Hlidka predelala zkostnatele mechaniky DrD, zjednodusila slozitosti, prihodila svou hromadu svezich novinek a jako celek to funguje perfektne a hlavne bavi.

Znate ten film Ratatouille? Tak ja si pripadam presne jako ten kritik, kdyz ochutnal krysakovy ratatouille. Hlidka me vratila 20 let zpatky do doby, kdy jsme v desti ve stanu pri lampe hravali sva dobrodruzstvi.

5

Hlídka nabízí obří možnosti v budování buildů jak hrát jednotlivé povolání. Otevřela válečníkům magii pomocí svitků a lektvarů a magičům těžké zbraně a zbroje. Testovací verze se hrála parádně, těším se na finální pravidla.