Databáze RPG her

Nové přírůstky v databázi

Five Torches Deep

Vložil(a) Muzzug dne 18.05.2021, 08:39
0
Zatím nehodnoceno
2019
Kostra DnD 5e obalená prvky OSR

Hra Five Torches Deep kombinuje mechaniky a principy 5e s principy OSR a moderního herního designu. 

Přináší:

 • Herní mechaniky založené na Dungeons and Dragons 5e
 • 4 rasy (člověk, trpaslík, elf, půlčík) - každá rasa má vlastní způsob generování postavy
 • 4 povolání (válečník, zloděj, fanatik, kouzelník) - na 3. úrovni získá každé povolání archetyp + na 3. a 7. úrovni novou dovednost
 • Omezení kombinací rasy a povolání
 • Vzestupné OČ
 • Částečnou kompatibilitu jak s B/X DnD, tak s 5e DnD
 • Zjednodušený systém magie, ve kterém kouzla můžou způsobovat magické nehody
 • Jednoduchý způsob zatížení a a jeho počítání
 • Pomalejší a slabší léčení
 • Možnost poškození/zničení vybavení

 

Pro GM přináší relatině jednoduchý návod jak překlápět nestvůry z jiných systémů (hlavně B/X DnD a 5e DnD), návod jak tvořit vlastní a přehlednou tabulku pro tvorbu nestvůr. Samotný bestiář obsažen není (pokud nepočítáme 6 nestvůr na ukázku toho, jak je tvořit).

Dále pak je k dispozici jednoduchý generátor dobrodružství a a generátor náhodných map pomocí rubikovy kostky. 

Into the Bronze

Vložil(a) Muzzug dne 17.05.2021, 21:51
0
Zatím nehodnoceno
2020
Meče, magie a sandály

Minimalistická hra vycházející ze hry Into the Odd

Hráči se stanou sumerskými občany z doby bronzové.

Hra nabízí celkem 36 různých zázemí, z nichž 6 umí používat kouzelná slova. U tvorby postav je použitý silný prvek náhody, který generuje jak vlastnosti, tak i zázemí (a startovní vybavení s ním spojené).

Všechny zbraně ve hře používají k6, přičemž se od sebe liší hodnotou, při které explodují.

Magie je řešena pomocí kombinace slov, jejichž efekt hráč popíše. Za použití magie se platí pomocí HP, případně body síly. 

Hra obsahuje krátký bestiář.

RuneQuest: Adventures in Glorantha (RQG)

Vložil(a) Markus dne 16.05.2021, 21:13
0
Zatím nehodnoceno
2018
Duchovní nástupce původního RuneQuestu, znovu sjednocený se světem Glorantha

V pořadí už sedmá edice jedné z nejstarších RPG her, celým názvem RuneQuest: Adventures in Glorantha, je RPG zasazené do fantastického mýtického světa Glorantha připomínajícího naši dobu bronzovou, obývaného roztodivnými kulturami, kmeny a tvory. Hra klade obrovský důraz na mýtus a náboženství, svět je prodchnutý božskou magií a obývaný přírodními duchy. Hráčské postavy jsou hrdinové některého z božských kultů a všechny ovládají nějakou formu magie.

Edice RQG je duchovním nástupem druhé edice RuneQuestu – hra se po 40 letech vrátila pod křídla původního nakladatelství, do rukou původních autorů a je opět sjednocená se světem, ve kterém začínala. Pravidla jsou velice podobná druhé edici, jedná se o dovednostní systém se simulačním a drsným soubojovým systémem. Nová edice obsahuje řadu inovací převzatých z jiných her nakladatelství Chaosium, především Pendragonu. Postavy jsou pevněji spjaté se světem, už během tvorby si vygenerují minulost své rodiny a zasadí se do světa, stanou se členy konkrétního klanu a kultu. Hra probíhá v ročních cyklech, v jednom ročním období vyrážejí hrdinové na dobrodružství, v dalších se účastní běžného života své komunity. Z Pedragonu taky pochází mechaniky jako vášně, které vyjadřují lásku, nenávist a jiné silné emoce, a náklonnost k runám, což je vždy dvojice navzájem protikladných rysů vyjadřujících náklonnost k určitým formám magie a zároveň aspektům světa a osobnosti.

RuneQuest (3e)

Vložil(a) Markus dne 16.05.2021, 10:50
0
Zatím nehodnoceno
1984
Třetí edice RuneQuestu, přesunutá ze světa Glorantha do středověké Evropy

Pokračování dobrodružné hry RuneQuest (1e, 2e) přináší dílčí změny pravidel, ale především hru přesouvá z fantastického mytologického světa Glorantha do fantasy variace středověké Evropy. Stále používá systém Basic Roleplaying a v zásadě představuje jeho další vyladění a evoluci.

Třetí edice vznikla potom, co se původní vydavatel RuneQuestu, nakladatelství Chaosium, rozhodl prodat licenci na hru nakladatelství Avalon Hill v naději, že pod jeho křídly pronikne hra do širších kruhů a bude mít větší úspěch. Autor Gloranthy a majitel Chaosia, Greg Stafford, si ovšem chtěl ponechat práva na svůj svět a plnou tvůrčí kontrolu, proto bylo nutné oddělit systém od světa. Hra měla být vyvíjena oběma nakladateli v rámci partnerství, ale spolupráce vedla ke sporům a nespokojený Stafford si později založil vlastní herní linii Hero Wars / HeroQuest.

Hra vyšla ve třech variantách:

 • Krabicová Deluxe Edition (1984), krabicová varianta tvořená pěti příručkami, různými dalšími pomůckami a velkou mapou fantasy Evropy. 
 • Kniha Deluxe Edition (1984), obsahující obsah zmíněných příruček v jednom svazku.
 • Série tří svazků RuneQuest Fantasy Roleplaying Adventure (1987), Advanced RuneQuest (1987) a Monsters (1987), což je reorganizace předchozích knih do jiného formátu.

Varianty „Deluxe“ vydával Avalon Hill ve Spojených státech, zatímco variantu rozdělenou do tří svazků vydávalo v licenci nakladatelství Games Workshop ve Spojeném království. Americké edice dokonce obsahovaly vedlejší brožurku věnovanou světu Glorantha, zatímco britské verze žádnou zmínku o Gloranthě neobsahovaly.

Kids on Bikes

Vložil(a) Henrik the Little dne 15.05.2021, 09:21
0
Zatím nehodnoceno
2018
Obyčejní lidé a neobyčejná dobrodružství v malém městě

Hra na hrdiny umístěná do malého města s velkým dobrodružstvím! Ve vašich příbězích se hráči v rolích běžných lidí potýkají s podivnými, děsivými a velmi, velmi mocnými silami, které nemohou porazit, ovládnout a ani jim porozumět. Systém vám dokonce dovolí si vytvořit společně ovládanou postavu, která je obdařena Silou, což hraní dodává další rozměr.