Databáze RPG her

Nové přírůstky v databázi

Dead in Thay

Vložil(a) Markus dne 26.02.2021, 08:44
0
Zatím nehodnoceno
2014
Menší minidungeon pojatý jako „cvičiště“ složené z devíti různorodých sektorů

Poblíž vesnice Brod Dýky na Mečovém pobřeží Rudí mágové z Thaye pletichařili, aby rozšířili dosah své země a svého vládce, kostěje Szasse Tama. Na místě zvaném Tvrz krvavé brány vystavěli mocný portál, poháněný živelnými ohnisky, který umožňoval okamžitý přenos celých armád. Ovšem skupina hrdinů napadla přednedávnem Tvrz krvavé brány a jejího pána, kostěje Tarula Vara. Tvrz krvavé brány padla a plány Szasse Tama na invazi byly rozdrceny. Co ovšem nikdo neočekával, bylo, že i přes zkázu samotné tvrze části Krvavého svazku (řady vzájemně propojených teleportačních kruhů) přežily, a Syranna, vůdkyně buňky Thayské obrody, vymyslela plán, jak je použít proti Szassi Tamovi. Syranna byla součástí skupiny, která původně Krvavý svazek sestavila, a ví, že zbývající ohniska umožňují přímý přístup do tajného thayského cvičiště známého jako Pokladnice záhuby.

Dead in Thay je rozsáhlá jeskyně o rozsahu menšího megadungeonu (lehce přes 100 místností) určená pro postavy na 9. a 11. úrovni. Předkládá pestrou nabídku různorodých prostředí, nástrah a monster. Působí trochu jako „cvičiště“ pro dobrodruhy, a to jak fikčním opodstatněním jeskyně, tak její reálnou historií – vznikla totiž v roce 2014 pro účely playtestu D&D 5e, kdy se v podzemí mělo pohybovat víc družin, které by na sebe nenarážely a pohybovala se každá ve svém „sektoru“, ale zároveň by společně plnily jeden cíl.

Finální verze, upravená pro účely domácího hraní, vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal, ale v elektronické podobě je dostupná i samostatně.

Hidden Shrine of Tamoachan, the

Vložil(a) Markus dne 25.02.2021, 10:22
0
Zatím nehodnoceno
1979
Podzemí stupňovité pyramidy ležící v „aztéckém“ městě

Prastaré zničené město Tamoachan zná jen několik učenců a hledačů pokladů, kteří navíc vědí jen to, že existuje, ale nikoli už, kde se nachází. Ještě odlehlejší je skrytá svatyně, prý zasvěcená Zotzilahovi, upířímu bohu podsvětí. Většina města je rozbořená a prakticky skrytá podrostem. Vetřelci, kteří do trosek vstoupí, zjistí, že pradávné ulice slouží jako zarostlá „údolí“ mezi sutinami rozpadlých staveb. Největší z „údolí“ vedou k centrální mýtině, kde stojí velká pyramida. 

Dobrodružství pro středně pokročilé postavy inspirované prostředním starých Aztéků, Toltéků a Májů. Představuje podzemí pyramidového chrámu o zhruba 50 popsaných místnostech.

Dobrodružství původně vyšlo v roce  1979 v omezeném nákladu pod názvem Lost Tamoachan jako turnajové dobrodružství pro Origins 1979. První veřejně dostupná verze vyšla už pod novým názvem v roce 1980 pro první edici AD&D. Reedice pro pátou edici vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.

Ten Candles

Vložil(a) Aegnor dne 24.02.2021, 12:14
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2015
Systém pro hraní tragických hororů

Před deseti dny se celý svět ponořil do tmy. Před pěti dny přišli Oni ...

Ten Candles je hra zaměřená na atmosférický tragický horor o skupině přežívajích, která se snaží dostat někam do bezpečí.

Základní premisou je, že před deseti dny někdo přes celou zemi "hodil deku" - na obloze není ani slunce, ani měsíc, ani žádné hvězdy. Družice na oběžné dráze nelze kontaktovat. A před pěti dny přišli Oni - neznámý protivník, jediné co se o něm ví je, že nemá rád světlo. A dnes vám dochází zásoby/generátor přestává fungovat/nějaký jiný důvod, který vás motivuje k nalezení bezpečnějšího úkrytu.

Hráči jsou zde zároveň fanoušci a nepřátelé svých postav - musí věřit, že přežijí a uspějí (i když je smrt všech protagonistů neoddělitelná součást tragického hororu), ale zároveň musí svým postavám stavět do cesty překážky, aby byl výsledný příběh zajímavý.

Ten Candles jsou hra s minimální přípravou před hrou - i identita těch neznámých nepřátel se určuje až při tvorbě postav, a tvorba postav se tvoří přímo před hrou. Hra je určená pro krátká jednorázová hraní. Na stole hoří deset svíček, a jakmile dohoří, je po všem.

Forge of Fury, the

Vložil(a) Markus dne 24.02.2021, 10:06
0
Zatím nehodnoceno
2000
Středně veliká jeskyně – opuštěný trpasličí komplex

Přede dvěma stoletími vyhnala velkého trpasličího kováře Durgeddina Černého a jeho klan z domova velká orčí a trollí horda. Útočníci vydrancovali pradávné trpasličí síně a zabili každého, koho dokázali chytit. Po letech kočování nalezli trpaslíci velký jeskynní systém pod Kamenným zubem, rozeklaným, stromy porostlým kopcem s holou skálou na temeni. Zde Durgeddin a jeho následovníci vybudovali pevnost Khundrukar. Orčí náčelníci shromáždili velkou armádu a vytáhli na Khundrukar. Po kutém obléhání trvajícím měsíce se orkové prokopali kolem trpasličích obranných postavení. Když konečně vtrhli do pevnosti, zabili, koho našli, a odvezli vozy plné kořisti. Dnes se stále čas od času vynoří v zemích kolem Kamenného zubu legendy o Durgeddinově pomstě (nebo Kovářově válce) a mimořádných zbraních, které trpaslíci v hněvu vykovali.

Dobrodružství pro dobrodruhy zhruba na 3. úrovni, volně navazující na The Sunless Citadel. Představuje jeskyni a trpasličí komplex o zhruba 50 popsaných místnostech.

Dobrodružství původně vyšlo v roce 2000 pro třetí edici D&D. Reedice pro pátou edici vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.