Vampire: the Requiem

Vložil(a) rpgforum dne 05.11.2008, 19:19
4
Průměr: 3.3 (4 hlasy)
2004
Nová verze hororové hry v kůži upírů

Už čtvrté vydání hororové hry ze světa upírů. Důraz je kladen na uvědomění si, že upírství není darem, nýbrž prokletím. Requiem je silně inspirováno svým předchůdcem Vampire: the Masquerade (1. až 3. edice), přináší ale řadu inovací. V nové verzi se zcela změnily upíří klany a bylo upuštěno od souboje proslulých rivalů Camarilly a Sabbatu. Počet klanů byl snížen na pět, jednotliví členové se však od sebe již mohou výrazně lišit. Samotný život upíra není procházkou růžovou zahradou. Nikdy nekončící souboj s Bestií ve svém nitru se prolíná se snahou nezmizet ve víru dějin a stát se mocným, neboť to je to jediné, co neživot nabízí.

Hra byla později nahrazena 5. edicí, která se vrátila k původnímu názvu Vampire: the Masquerade (5e).

(Poznámka: Tato hra vyžaduje knihu World of Darkness. Přestože jednotlivé hry z nové série WoD vyžadují tuto základní příručku, bývají fanoušky považovány za samostatné hry, a navíc mají každá vlastní řadu rozšiřujících materiálů. Proto je i v naší databázi klasifikujeme jako samostatné hry.)

Rodina RPG her
Systém
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

5

Pročetl jsem pravidla a máme za sebou několik her. Jako bývalý hráč Vampire: The Masquerade jsem velmi příjemně překvapen. Sjednocená pravidla nového World of Darkness jsou dost poznat - v jednotlivých kategoriích se člověk lépe orientuje a snáze se v mnoha situacích používají. Je také znát, že autoři hodně přemýšleli nad settingem a odstranili pár věcí, které dříve jasné nebyly (upíři jsou od přírody paranoidní, ale přesto utvoří družinu hráčů => nově řeší Coterie; upíři se snadno ve městě skryjí a je tedy pro Prince těžké nějak vymáhat právo => nově řeší Predator's Taint, který je navíc skvělým stylovým doplňkem; politická pozice upíra je převážně dána generací, kterou člověk v Masquerade mohl snadno nakoupit při tvorbě postavy => řeší koncept Blood Potency získávané věkem a zkušenostmi, atd.) Celkově nemám, co bych hře vytknul, jsem plně spokojený.

4

Co se týče herního systému je dle mého requiem snadnější a jednoduší, než byla Masquerade. Knihy jsou pěkně zpracované, jediné co bych snad vytkla je změna Klanů a Covenantů, prostě sem zvyklá na Masquerade a proto mě docela potěšilo, když vydali teď nedávno Guide, jak zařadit Masquerade klany zpátky do hry. My s manželem stejně vždy hráli requiem se starými klany :)