Danse de la Mort

Vložil(a) Markus dne 12. 05. 2021, 09:32
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2004
Ukázková upíří kronika složená z osmi scénářů

Celým názvem Vampire: The Requiem – Free Introductory Scenario – Danse de la Mort. Jedná se o ukázkovou kroniku (kampaň) složenou z osmi po sobě jdoucích scénářů, které společně tvoří jednu dějovou linii. Odehrává se v New Orleans. Hráčské postavy zjišťují, že se zrovna staly upíry, a začínají odhalovat alternativní svět existující pod tím naším.

Jednotlivé části vycházely postupně online jako bezplatný úvod do Vampire: the Requiem, později byly zkompletovány do jedné příručky. Ta obsahuje taky zjednodušená pravidla hry, takže celá kronika je samostatně hratelná.

Určeno po hru
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Danse de la Mort 2005 Hater Čeština Odkaz

4

Nikdy jsem to nehrál, takže v praxi to odzkoušeno nemám, ale když VtR a nWoD vycházely a my to aktivně hrávali, hater postupně kapitolku po kapitolce překládal a já to miloval pročítat. Přišlo mi tenkrát, že atmosféra z kampaně doslova pryští a ve svých hrách jsem se snažil podobné dosáhnout. A i díky tomuto materiálu se naše hry skutečně hororovým příběhům občas podobaly. Přišel mi tenkrát velmi zajímavý a inovativní prvek, že druhá kapitola časově předchází první (tedy pokud si to dobře pamatuji). Pro mě to do té doby byla nemyslitelná věc a začal jsem pak hledat sám nezvyklé postupy. Danse de la Mort mi v mnohém otevřel dveře k zajímavějším a lepším hrám.