Adventurer Conqueror King System (ACKS)

Vložil(a) Markus dne 21. 02. 2022, 08:41
0
Bez hodnocení
2012
Oldschoolový hack Basic D&D s propracovaným systémem ekonomiky a správy panství

Adventurer Conqueror King System (ACKS) je oldschoolový hack Basic Dungeons & Dragons. Nejedná se ovšem o klon, který by věrně reprodukoval pravidla – naopak ACKS bere pravidla Basic D&D jako základ, který začišťuje, ladí a postupně na něm staví vrstvy komplexity vhodné především k dlouhodobým kampaním.

K drobným úpravám patří rozšířený repertoár povolání – objevují se tu jak ta převzatá z AD&D (jako assassin nebo bard), tak nová jako elfský „nightblade“ (kombinace čaroděje a assassina) nebo „spellsword“ (kombinace čaroděje a bojovníka). Hra používá dovednostní systém i systém zbraňových specializací. A tradiční magie D&D je upravená tak, že kouzelníci můžou kouzlit jakékoli kouzlo ze svého repertoáru, pokud na něj mají volný „slot“.

Hlavním zaměřením hry je ale robustní ekonomický systém. Autoři na základě historických zdrojů vypracovali ekonomiku, která začíná už od výkonů na hektar půdy, a z toho extrapoluje další věci, jako průměrné výdělky různých povolání a společenských tříd nebo ceny jednotlivých předmětů. Obsahuje například i pravidla pro karavany, ceny obchodního zboží, průměrné výnosy z obchodních cest a podobně. A samozřejmě i systém na budování hradů a celkovou správu panství. Tímhle klade základ pro postupný růst moci postav a jejich předměnu z dobrodruhů v dobyvatele a nakonec vladaře (jak napovídá název hry).

Rodina RPG her
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Dwimmermount 2014 Dobrodružství Rozsáhlý megadungeon s prvky sci-fantasy, doplněný vlastním minisvětem