d20 Modern

Vložil(a) Alnag dne 30. 12. 2008, 16:39
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2002
Univerzální verze d20 systému pro hraní v minulosti, přítomnosti i budoucnosti...

d20 Modern je hra založená na systému d20, která posouvá původně fantasy systém do současnosti. Tomu odpovídají pravidla, která jsou značně abstraktní, počínaje povoláními pojmenovanými podle dominantní vlastnosti a konče abstraktní hodnotou bohatství.

Pro d20 Modern existuje nespočet doplňujících příruček umožňujících hrát kromě základní soudobé varianty taky v minulosti, budoucnosti, cyberpunkovém světě, ve světě s reáliemi D&D přenesenými do současnosti (tzv. Urban Arcana), mechy, postapokalypsu apod.

Systém

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Zatím nehodnoceno
d20 Critical Locations 2006 Rozšiřující příručka Sborník map a lokací pro hry zasazené do současnosti
0
Zatím nehodnoceno
Dawning Star: Operation Quick Launch 2005 Příručka světa Sci-fi herní prostředí, kde lidstvo usídlené na nové planetě objevuje novou část galaxie
0
Zatím nehodnoceno
Gamma World Player's Handbook 2003 Příručka světa Šestá verze hry Gamma World, tentokrát jako doplněk pro d20 Modern – příručka pro hráče

4

D20 Modern bylo systémovým přechod mezi DnD 3e a 3.5e s nějakými svými vlastními úlety ale i zajímavými pravidly. Pokud máte rádi aplikaci d20 systému úplně na všechno, tak poslouží vcelku dobře, protože na to je dělané. Mně přijde možná až moc podporující mýtus jedné poklice pasující na každý hrnec. (Ačkoliv věřím, že d20 systém zvládne hodně a že s jeho správnou variantou se dají dělat velké věci, tak je tohle na mně trochu moc... řekl bych... plytké.) Na druhou stranu D20 Modern oplývá několika geniálními setting mezi kterými bych vypíchl Dark Matter (původně vytvoření pro předchůdce d20 jménem Alternity) nebo výborné hard SF Dawning Star.