Jeff Grubb

Forgotten Realms Campaign Setting (AD&D 2e)

Napsal uživatel Markus dne 25.05.2020, 16:31
3
Průměr: 3 (1 hlas)
1993
Vydání jednoho z nejznámějších fantasy světů pro druhou edici AD&D

Druhé vydání „nejoblíbenějšího fantasy světa dějin“ Forgotten Realms, ve kterém se odehrávají epické konflikty a pohybují se v něm postavy známé z románů, jako Drizzt nebo Elminster. Svět původně vyšel pro první edici AD&D. Verze pro druhou edici AD&D je jeho kompletním přepracováním a výrazným rozšířením. Vyšla v krabici, která obsahuje:

  • 128 stránkovou příručku A Grand Tour of the Realms, zaměřující se především na popis té části světa, která je inspirovaná evropským středověkem (Dalelands, Cormyr a Waterdeep).
  • 64stránkovou příručku pro Dungeon Mastera Running the Realms. Obsahuje popisy cizích postav, různá tajemství a zápletky.
  • 96stránkovou příručku Shadowdale, představující důležité město zamýšlené jako středobod kampaně, včetně ukázkového dobrodružství.
  • 8stránkový bestiář Monstrous Compendium.
  • 6 volně vložených listů s různými znaky, náboženskými symboly a magickými pečetěmi.
  • 4 celobarevné mapy.

Monstrous Manual

Napsal uživatel Markus dne 20.05.2020, 09:32
0
Zatím nehodnoceno
1993
Základní bestiář pro druhou edici AD&D

Původní bestiář pro druhou edici AD&D vycházel pod jménem Monstrous Compendium ve formě několika samostatných svazků s kroužkovou vazbou, ze kterých se daly vyjímat jednotlivé stránky a podle libosti přidávat do pořadníků. Revidované vydání AD&D 2e nahradilo tento formát jednou knihou v pevné vazbě, která shrnuje všechny nestvůry z dřívějších samostatných svazků a doplňuje je o několik nových.