Dawning Star: Operation Quick Launch

Vložil(a) Markus dne 17. 04. 2022, 20:50
0
Bez hodnocení
2005
Sci-fi herní prostředí, kde lidstvo usídlené na nové planetě objevuje novou část galaxie

Dawning Star: Operation Quick Launch je 200stránková příručka představující herní prostředí pro hru d20 Modern (2002) a její sci-fi rozšíření d20 Future (2004). Odehrává se ve futuristickém 22. století, kdy je detekován velký objekt mířící k Zemi a lidé se musí evakuovat. Jedna z velkých evakuačních lodí narazí na cizí vesmírnou platformu, která ji přenese i s celou posádkou a v hibernaci spícími pasažéry tisíce světelných let daleko. Zde naleznou obyvatelnou planetu a začnou nový život. Planeta je obývaná domorodými inteligentními druhy a stejně tak zdá se i jiné planety v systému. V oblasti jsou roztroušeny vraky kosmických lodí různých designů a na planetě se nacházejí trosky dávné civilizace...

Svět je přizpůsobený tomu, aby dokázal podporovat různé stránky sci-fi, od „space westernu“ přes „střílení brouků“ až po průzkum mimozemských rozvanil a politické intriky.

Kromě samotného popisu prostředí popisuje kniha i mimozemské rasy, desítky nových talentů, povolání, dovedností, featů, pokročilých a speciálních povolání, spoustu nového vybavení a nové xenomorfy.

Tato kniha se stala základem pro menší sérii rozšíření zasazených do světa Dawning Star a pozdějšího remaku pro Fate (4.0) nazvaného Dawning Star: Fate of Eos (2017).

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí