Mausritter

Vložil(a) Muzzug dne 26.11.2020, 12:09
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2020
Dobrodružná hra mečů a vousků

Ve hře Mausritter se hráči stávají myšími hrdiny, kteří opustí bezpečí myší kolonie a vydají se na nebezpečná dobrodružství.

Hra vychází ze hry Into the Odd, ale čerpá inspiraci i z dalších zdrojů (např. hra Knave nebo blog Goblin Punch). Jednoduchá pravidla jsou rozepsaná na 43 stranách. Prvních 12 stran je věnováno hráčům - tvorba vlastní myši, vybavení, jak hrát, magie, najímání pomocníků a krátké příklady hraní.

Zbytek pravidel je určen Pánovi hry a rychle a jednoduše jej seznámí s vedením hry, základním bestiářem, vedením sandboxové kampaně i tvorbou dobrodružných míst. Součástí jsou i tabulky a k dispozici je i jedno ukázkové dobrodružné místo. Zajímavý je mimo jiné slotový inventář a způsob užívání magie.

Rodina RPG her
Autoři

5

Myší hlídku i Mice & Mystics mám doma. Jako newbie jsem se ze začátku bál o co půjde, ale nakonec se z Mausritteru vyklubal krásně jednoduchý, pochopitelný a i pro děti velmi přívětivý systém. Pročteno jsem měl prakticky za pár minut a byl téměř okamžitě schopen začít připravovat podklady pro první hru. Testy jsou řešeny podhazováním d20, což není pro mnohé nic nového. V pokročilejší části jsou k nalezení tabulky pro tvorbu NPC a generování dobrodružství, které mohou připravu hodně usnadnit.

Krabicová verze obsahuje i karty postav, žetony s předměty a stavy a fix. Pokud někomu nestačí základní vybavení, může si ho buď sám dokreslit/domalovat na prázdné žetony, nebo díky generátoru na stránkach distributora vytisknout.