Into the Odd

Vložil(a) Markus dne 06. 02. 2021, 23:11
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2013
Minimalistická oldschoolová dobrodružství ve fantasticky industriálním světě

Steampunková nebo science fantasy hra kladoucí důraz na minimalismus jak v počtu pravidel, tak v počtu textů. Hráči si naházejí náhodné postavy pohybující se ve fantasy-steampukovém světě a vyrážejí na nebezpečné expedice, jejichž cílem je prozkoumat záhadná prostředí, překonat nástrahy a nacházet nová arkána, zvláštní předměty/kouzla, které propůjčují nové speciální schopnosti.

Hra se nese v duchu old school renesance, ale je výrazně zeštíhlená a optimalizovaná na útlé mechanické jádro, založené na podhazování vlastností dvacetistěnnou kostkou. Všechno je uzpůsobené pro rychlé hraní, hra například zrušila hody na útok a hází se rovnou na zranění. Postavy nemají ani povolání, jsou výrazně definované svým vybavením a především arkány.

Kniha obsahuje i popis stručného herního světa: průmyslového velkoměsta Bastion, pod nímž se táhne rozsáhlé Podzemí. 

Hra postupně vyšla v několika dílčích verzích:

  • 2013: Původní verze (25 stran).
  • 2015: Přepracovaná verze, sama rozdělená na dvě varianty: bezplatnou (16 stránek) a rozšířenou placenou (48 stran), která obsahuje i pokyny pro vedení hry, popis světa, náhodné tabulky a připravené lokace.
  • 2022: Verze „Remastered“ (136 stran), odlišující se především úplně novou grafikou. Původní text i pravidla stále zůstávají prakticky nezměněné, autor ale přidal nová volitelná pravidla a doplňující obsah: větší výběr arkán, výrazně rozšířené ukázkové dobrodružství, další obsah v Oddpendiu.
Rodina RPG her
Systém
Autoři

Externí recenze a shrnutí

4

Tohle je fakt perfektní. Byly časy, kdy mě neskutečně štvaly hry, co měly dlouhá a komplexní pravidla. Tady je 48 stran a uplně to stačí. Má to i pokračování (Electric Bastionland).