Savage Worlds (1. a 2. edice, Classic)

Vložil(a) Quentin dne 11. 02. 2010, 12:39
0
Bez hodnocení
2003
Jednoduchý, rychlý a univerzální dovednostní systém řízený heslem „Fast, Furious, Fun!“

Savage Worlds je univerzální akční dobrodružná hra. Má jednoduchá, svižná pravidla a je určená pro zběsilou akci, jak vyjadřuje její motto „Fast, Furious, Fun!“ (Rychle, zběsile a zábavně.) Navazuje na dědictví starší RPG hry Deadlands (1996) a především na její zjednodušení v podobě figurkové bojovky Deadlands: The Great Rail Wars (1997). Dalším zjednodušením pravidel figurkové hry vznikly samotné Savage Worlds.

Hra má dovednostní systém a všechno dalšího, co byste v klasické hře čekali: tvorbu postavy, vybavení, mechaniky pro boj i mimo něj, seznam kouzel, bestiář a sekce pro Vypravěče. Používá body osudu a iniciativu založenou na tahání karet. Všechny postavy se dělí na „Wild Cards“, což jsou ty příběhově důležité s mnoha výhodami, a na „Extras“, což jsou pěšáci, civilisti a jiné nevýrazné postavičky. Vlastnosti nejsou dané číslem, ale druhem kostky, kterou se hází proti cílovému číslu. A hráči kromě vlastních hrdinů ovládají i své spojence.

Přestože základní hra je univerzální, vyšla pro ní řada rozšíření, které ji adaptují do různých prostředí a žánrů.

První edice pochází z roku 2003, vzápětí byla následována druhou, revidovanou edicí z roku 2004. Obě společně bereme jako první generaci Savage Worlds, označovanou jako „Classic“. Druhá, přepracovaná generace pravidel vyšla jako Savage Worlds (Explorer, Deluxe) (2007).

Rodina RPG her

Externí recenze a shrnutí

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Deadlands: Reloaded 2005 Příručka světa Novější „edice“ weird westové hry Deadlands jako rozšíření pro hru Savage Worlds