Savage Worlds

Vložil(a) Quentin dne 11.02.2010, 12:39
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2003
Jednoduchý, rychlý a univerzální dovednostní systém řízený heslem „Fast, Furious, Fun!“

Dovednostní systém navržený s důrazem na rychlost a svižnost. Na 159 stran se vešlo vše, co by jste v klasické hře čekali; tvorba postavy, vybavení, mechaniky pro boj i mimo něj, seznam kouzel, bestiář a sekce pro vypravěče. Všechny postavy se dělí na Wild Cards, což jsou ty příběhově dúležité a mají mnoho výhod, a na Extras, což jsou pěšáci, civilisti a jiné nevýrazné postavičky. Vlastnosti nejsou dány číslem, ale druhem kostky, kterou se háže proti cílovému číslu. A Hráči krom vlastních hrdinů ovládají i své spojence.

Navíc Pinnacle nelení a vydává připravené světy/kampaně; namátkou Deadlands, Solomon Kane, Pirates of the Spanish Main, Low Life, Necessary Evil a další.

Designér

Externí recenze a shrnutí

4

Strašně ošklivá, neinspirativní hra, kterou když otevřeš, tak nevíš, co s tim. Ble. Když se ale přesto odhodláš ji hrát, tak je to vždy super. Ty mechaniky opravdu dostojí reklamě; je to Fast, Furious, Fun! Plynulá, zábavná, vůbec neruší, nepřekáží, trocha taktiky, hromada akce. Kdyby se někdo prohrabal ofiko settingama nebo se sám odvážil upravit si to podle sebe, tak bude určitě spokojenej. Já jsem na to neměl.