Savage Worlds (Adventure)

Vložil(a) Markus dne 04. 03. 2022, 10:26
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2018
Třetí generace univerzální hry orientované na rychlou, zběsilou akci

Druhá generace univerzální akční dobrodružné hry Savage Worlds, určené pro zběsilou akci – jak vyjadřuje její motto „Fast, Furious, Fun!“ (Rychle, zběsile a zábavně.) Edice nazvaná „Adventure Edition“ navazuje na předchozí generaci Savage Worlds (Explorer's, Deluxe) (2007) a přináší další optimalizace pravidel.

Stejně jako starší verze, i tahle varianta pravidel je postavená na dovednostním systému, používá body osudu a iniciativu založenou na tahání karet. Postavy se dělí na „Wild Cards“, což jsou ty příběhově důležité s mnoha výhodami, a na „Extras“, což jsou pěšáci, civilisti a jiné nevýrazné postavičky. A hráči kromě vlastních hrdinů ovládají i své spojence.

K výraznějším odlišnostem nové verze patří přepracovaný soubojový systém s jinou ekonomikou akcí, zavedení „jádrových dovedností“, zjednodušení odpočinku nebo posílení magických postav rychlejší obnovou bodů moci.

Rodina RPG her

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Deadlands: The Weird West 2020 Příručka světa Nejnovější „edice“ weird westové hry Deadlands jako rozšíření pro Savage Worlds Adventure Edition

5

V edici SWADE jsou SW perfektním generickým systémém, který těží z ohromné (doslova) záplavy dostupných rozšíření, modulů, kampaní a herních světů. A to laděných od standardního fantasy, přes Cthulhu mytos světy, sci-fi herní světy až k cyberpunkovým Interface Zero a post-apo hrám.

Fanouškovská komunita je jednou z nejlepších a nejoddanějších v prostředí RPG her.