The One Ring (2e)

Vložil(a) Henrik the Little dne 15. 12. 2021, 07:29
5
Průměr: 4.3 (3 hlasů)
2021
Druhá edice hry zasazené do Středozemě v čase mezi Hobitem a Pánem prstenů

Píše se rok 2965 Třetího věku a Stín se vrací. Před čtyřiadvaceti lety porazilo společenstvo elfů, lidí a trpaslíků hordu skřetů a divokých vlků pod oblohou potemnělou obřími netopýry a zahájili tak novou éru prosperity svobodných národů. Dvacet let je však dlouhá doba na to, aby mír vydržel, a v mnoha temných koutech země se opět prodlužuje stín. Stále pravidelněji se šíří zvěsti o podivných věcech, které se dějí za hranicemi civilizovaných zemí, a přestože je většina lidí odmítá jako pohádky u krbu a dětské příběhy, občas se dostanou k uším jedinců, kteří rozpoznají zlověstnou pravdu, kterou skrývají. Jsou to neklidní válečníci, zvědaví učenci a poutníci, kteří vždy touží hledat, co bylo ztraceno, nebo zkoumat, co bylo zapomenuto. Obyčejní lidé jim říkají dobrodruzi, a když zvítězí, oslavují je jako hrdiny. Když však selžou, nikdo si na jejich jména ani nevzpomene.

The One Ring je hra na motivy Hobita a Pána prstenů od J. R. R. Tolkiena. Hráči v ní můžou prozkoumávat svět Středozem, mýtickou zemi z dávné minulosti – cestují krajinou, hledají stopy o návratu Stínu, mají možnost sehrát roli v boji proti Nepříteli... Hra je zasazená do období mezi knihou Hobit a Pán prstenů. Zatímco první edice se geograficky zaměřovala na oblasti Divočiny východně od Mlžných hor, druhá přesouvá svůj zájem na západ od nich, do rozlehlé a z velké části opuštěné země Eriador.

Druhá edice navazuje na první edici z roku 2011, ale pochází od jiného vydavatele. Má aktualizovaná a přepracovaná pravidla a nový vizuální styl. Mezi její klíčové vlastnosti patří:

  • Pravidla pro cestování po zemi (Journey), střetávání se s děsivými nepřáteli (Combat) a setkávání s osobnostmi Středozemě (Council).
  • Důkladné rady pro GM, jak oživit Středozem, včetně pravidel pro magické poklady, Stín a Oko Mordoru.
  • Podrobné informace o šesti Patronech – osobách sponzorujících dobrodružství hráčských hrdinů – včetně Bilba Pytlíka a Gandalfa Šedého.
  • Bestiář obsahující celou řadu protivníků, od podlých skřetích vojáků a lupičů na cestách až po nestvůrné jeskynní trolly a mrtvé duše.
  • Pravidla pro tvorbu vlastních Bezejmenných věcí – neznámých bytostí z temných koutů světa.
  • Kompletní úvodní dobrodružství The Stars of the Mist s dodatečnou podporou pro nové GM v podobě výukových rad v celém textu.

Hra má svoji adaptaci do pravidel D&D 5e, která přebírá veškerý přenositelný obsah, ale konvertuje ho do pravidel D&D: The Lord of the Rings Roleplaying (2022).

Rodina RPG her

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Tales from the Lone Lands 2023 Dobrodružství Sborník šesti dobrodružství ze severozápadu Středozemě
0
Bez hodnocení
Ruins of the Lost Realm 2022 Příručka světa Průvodce opuštěnou zemí Eriador na severozápadě Středozemě
0
Bez hodnocení
The One Ring Loremaster's Screen & Rivendell Compendium 2021 Příručka světa, Různé pomůcky Vypravěčská zástěna pro The One Ring a popis Roklinky
5
Průměr: 5 (1 hlas)
Hodnota
100.00
The One Ring Starter Set 2021 Alternativní základní pravidla, Dobrodružství Sada zjednodušených pravidel The One Ring a dobrodružství za hobity v Kraji