Five Torches Deep

Vložil(a) Muzzug dne 18.05.2021, 08:39
0
Zatím nehodnoceno
2019
Dobrodružná fantasy hra kombinující jádro D&D 5e s prvky OSR

Five Torches Deep je dobrodružná fantasy hra, která kombinuje mechaniky a principy D&D 5e s principy OSR a moderního herního designu.

Herní mechaniky jsou založené na Dungeons and Dragons 5e. Ve hře jsou 4 rasy (člověk, trpaslík, elf, půlčík), kdy každá má vlastní způsob generování postavy, a 4 povolání (válečník, zloděj, fanatik, kouzelník), která s postupem po úrovních získávají nové schopnosti. Kombinace ras a povolání jsou omezené. Používá se vzestupné obranné číslo. Oproti páté edici přináší hra zjednodušený systém magie, ve kterém kouzla můžou způsobovat magické nehody. Má jednoduchý způsob zatížení a jeho počítání, pomalejší a slabší léčení a možnost poškození/zničení vybavení.

Hra je částečně kompatibilní jak s D&D 5e, tak s Basic D&D. Pro GM přináší relativně jednoduchý návod, jak překlápět nestvůry z jiných systémů a jak tvořit vlastní nestvůry pomocí přehledné tabulky. Samotný bestiář obsažen není (pokud nepočítáme 6 nestvůr na ukázku toho, jak je tvořit). Dále pak je k dispozici jednoduchý generátor dobrodružství a a generátor náhodných map pomocí Rubikovy kostky.

Rodina RPG her