Demon: the Fallen

Vložil(a) rpgforum dne 05. 11. 2008, 19:05
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2002
Hororová hra v kůži padlých andělů

Demon: the Fallen je je sedmá samostatná hra zasazená do moderního světa herní řady World of Darkness, který vykresluje temnou alternativu 90. let. Hra volně vychází z biblických námětů. Hráči se vžívají do rolí démonů – padlých andělů vyhnaných z Ráje do Propasti za to, že se v tisícileté válce proti Bohu přidali na stranu Lucifera. Nově se ale v propasti objevili trhliny umožňující těm nejmenším a nejslabším démonům – hráčským postavám – uniknout. Andělé tak opouštějí vyhnanství v Propasti, aby uchvátili duševně slabé smrtelníky. Hra se silně zaměřuje na vnitřní konflikt nejen anděla, ale i vzpomínek uchváceného smrtelníka.

Hra používá systém Storyteller jako všechny hry z původní řady Word of Darkness. Jak je zvykem, i tady se postavy dělí do různých frakcí – v Demonu tuto roli zastávají sedm rodů Padlých, od kterých se odvíjejí nadpřirozené schopnosti, a pět frakcí sdružujících démony s podobným náhledem na svět.

Hra vyšla v jediné edici, nicméně později na ni navázal remake Demon: The Descent (2013), který rozpracovává jiné motivy.

Systém
Vydavatel