Death on the Reik (WFRP 4e)

Vložil(a) Markus dne 11. 08. 2021, 09:29
0
Bez hodnocení
2020
Rozsáhlé cestovní dobrodružství na řekách Říše

Konspirace vyznavačů Chaosu stále šíří své sítě po celém světě, hromadí zdroje a pletichaří i na těch nejnepravděpodobnějších místech. Postavy se vydávají ve stopách kamene, který před sto lety spadl z nebe, a nacházejí důkazy o zlověstných úkladech, které je zavedou hluboko do srdce Říše. Skvrnu Chaosu je nutné vypálit... ale nejdřív ji bude potřeba najít.

Druhý díl kampaně The Enemy Within: Director’s Cut, která představuje rozšířenou a revidovanou verzi stejnojmenné kampaně pro první edici WFRP. Death on the Reik navazuje na Enemy in Shadows. Jedná se o rozsáhlé dobrodružství, ve kterém se hráči volně plaví po řekách Říše a navštěvují klíčové dobrodružné lokace, zatímco se věnují obchodu a jiným aktivitám. Příběh navazuje na předchozí díl a postupně rozkrývá konspiraci chaotických kultů. V druhé části navštíví dobrodruzi strašidelný hrad, což je v zásadě rozsáhlý dungeon se spoustou nehráčských postav.

Tento díl je revizí původního dobrodružství Death on the Reik (1987). Text je obsahově téměř identický, ale byl výrazně reorganizován. Jeho součástí je i menší dobrodružství „Carrion Up the Reik“, které má překlenout mezeru mezi tímto dílem kampaně a tím následujícím a které původně vyšlo v Power Behind the Throne (1988).

Knihu doprovází samostatný sborník Death on the Reik Companion s doplňujícími materiály, točícími se především kolem ohledně života na říšských řekách. Pravidla pro řekoplavbu a „kupecký sandbox“ byla přesunuta právě do tohoto doplňujícího svazku.

Kampaň pokračuje dobrodružstvím Power Behind the Throne (2020).

Kategorie produktu