Death on the Reik (WFRP 1e)

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (1 hlas)
1987
Dobrodružství na řekách Říše a pravidla pro říční sandbox

Konspirace vyznavačů Chaosu stále šíří své sítě po celém světě, hromadí zdroje a pletichaří i na těch nejnepravděpodobnějších místech. Postavy se vydávají ve stopách kamene, který před sto lety spadl z nebe, a nacházejí důkazy o zlověstných úkladech, které je zavedou hluboko do srdce Říše. Skvrnu Chaosu je nutné vypálit... ale nejdřív ji bude potřeba najít.

Druhý díl vyhlášené kampaně Enemy Within, navazující na děj dobrodružství Enemy Within a Shadows over Bögenhafen. Ve strukturou volnějším dobrodružství se hráči volně plaví po řekách Říše a navštěvují klíčové dobrodružné lokace, zatímco se věnují obchodu a jiným aktivitám. Součástí dobrodružství jsou i pravidla pro říční plavbu, umožňující pojmout hru jako „obchodnický sandbox“. V druhé části navštíví dobrodruzi strašidelný hrad, což je v zásadě rozsáhlý dungeon se spoustou nehráčských postav.

V původním vydání z roku 1987 bylo dobrodružství vyrobené jako jeden sešit, k němu byl přiložený sešit s pravidly pro řekoplavbu a další volně ložené pomůcky jako mapy. V pozdějších reedicích už vše vycházelo v podobě jedné knihy, obsah je ale nezměněný.

Kampaň pokračuje třetím dílem, Power Behind the Throne (1988).

V roce 2020 vyšla stejnojmenná, ale upravená a rozšířená verze Death on the Reik (2020) pro čtvrtou edici WFRP.

Vydavatel

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Warhammer Adventure 1989 Příručka světa, Dobrodružství Souhrnné vydání první části kampaně The Enemy Within