Year Zero Engine Standard Reference Document

Vložil(a) Markus dne 21. 11. 2022, 23:53
0
Bez hodnocení
2019
Volně dostupná, univerzální verze enginu Year Zero

Year Zero Engine Standard Reference Document je volně dostupná verze herního enginu Year Zero, vydaná pod licencí Open Game Licence (OGL), která umožňuje komukoli využívat obsah z tohoto dokumentu k tvorbě vlastních herních materiálů.

Jde o poolový systém, kdy vám výška základní vlastnosti a použité dovednosti určí počet kostek, kterými házíte. Když padne aspoň jedna šestka, uspěli jste. Jedničky naopak značí zranění, poškození předmětů atd. Postavy jsou definované základními vlastnostmi, dovednostmi a talenty (které fungují jako speciální schopnosti). Během hry získávají zkušenosti, za které si pořizují vylepšení svých dovedností nebo nové talenty (případně vyšší stupně talentů existujících).

Zatímco jednotlivé hry postavené na Year Zero Enginu jsou vždy zasazené do konkrétního prostředí a žánru, tento 55stránkový dokument prezentuje „očištěnou“, univerzální verzi pravidel zbavenou jakéhokoli žánru a tématického zasazení. Obsahuje běžný výběr dovedností, ale jen pár ukázkových talentů s poznámkou, že talenty je potřeba vytvářet specificky pro každou konkrétní hru.

Externí recenze a shrnutí