Tales from the Loop

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2017
Hra o partě dětí, které v 80. letech řeší nadpřirozené záhady

V roce 1954 nařídila švédská vláda stavbu největšího světového částicového urychlovače. Komplex, ležící hluboko pod pastorální krajinou ostrova Mälaröarna, byl dokončen v roce 1969. Místní obyvatelé říkají tomuto technologickému zázraku The Loop – Smyčka.

Tales of the Loop je hra, ve které se hráči vžívají do skupiny 10–15letých dětí žijících v alternativní verzi našich 80. let. Na svých výpravách řeší záhady a setkávají se s prapodivnými stroji a tvory, kteří vznikly působením obřího částicového urychlovače. Hra obsahuje popis dvou herních prostředí, jednoho ve Švédsku, druhého v Nevadě, a má taky podrobný postup, který hráčům umožňuje přenést do herního světa jejich rodné město.

Hra používá systém Year Zero Engine založený na házení pooly šestistěnných kostek. Postavy jsou definované archetypem, základními atributy a dovednostmi, ale mají i doplňkové charakteristiky jako motivaci, pýchu, ikonický předmět a vztahy s ostatními dětmi.

Jako pokračování vyšlo Things from the Flood (2019) – samostatná hra se stejnými pravidly, která posouvá reálie do 90. let a místo dětí v ní figurují teenageři.

Rodina RPG her

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
They Grow Up So Fast 2023 Dobrodružství Čtyřdílná kampaň v roli dětí s mimozemským kamarádem
0
Bez hodnocení
Tales from the Loop Starter Set 2020 Alternativní základní pravidla, Dobrodružství Krabicová sada pro rychlý start s Tales from the Loop
0
Bez hodnocení
Out of Time 2019 Dobrodružství Kampaň o časových a prostorových anomáliích v 80. letech
0
Bez hodnocení
Our Friends the Machines & Other Mysteries 2017 Dobrodružství Sborník tří záhad a dalších drobných doplňků pro Tales from the Loop