Blade Runner RPG

Vložil(a) Markus dne
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2022
První oficiální RPG adaptace kultovního kyberpunkového filmu

Blade Runner RPG je hra vycházející ze stejnojmenných kyberpunkových filmů. Odehrává se v čase mezi oběma filmy, v roce 2037, tedy krátce potom, co replikanti přestali být zakázanou technologií a teď jejich výrobce, společnost Wallace Corporation, ve snaze vylepšit jejich reputaci poslal několik modelů losangeleskému policejnímu oddělení, aby se stali Blade Runnery. Hráči představují členy této policejní složky – lidi i replikanty –, jejichž úkolem je vyhledávat zdivočelé technologie, lovit poslední zbývající replikanty starého, nebezpečného modelu a uchovávat klid mezi lidmi a novými modely.

Hra používá modifikovanou verzi enginu Year Zero. Místo aby hráči házeli poolem šestistěnných kostek a doufali, že jim padne co nejvíc šestek, házejí vždy jen dvěma kostkami, zato různých velikostí (k6, k8, k10, k12) podle toho, v čem jsou jejich postavy dobré. Pravidla pracují i s vyšetřovacími prvky, kdy hráči sbírají stopy k vyřešení případu. Ve vyšetřovací minihře volí akce pro své pracovní směny, do kterých vstupují pozitivní i negativní události. Pokud hráči nevyšetří případ včas, podezřelý může klidně uprchnout a je čeká cesta na kobereček k šéfovi. Hra dále pracuje s honičkami, samozřejmě s bojem, ale i s mezičasem mezi případy, kdy postavy odpočívají a zotavují se.

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Blade Runner Starter Set 2022 Alternativní základní pravidla, Dobrodružství Zjednodušená pravidla a první případ pro Blade Runner

4

FL opět nezklamali. YZM systém výborně ohnut na setting. Novinky např. klíčové vzpomínky, kontakty, honičky atd. skvěle oživují vesmír BR. Starter set jsem odvedl 2 a půl krát a je vážně velmi dobrý. Jen 4 hvězdy za praktickou závislost na oficiálních modulech. Příprava vlastních případů mi přijde vzhledem k náročnosti skoro nerealná. Jinak jako fanoušek BR tleskám.