Twilight: 2000 (4e)

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (3 hlasů)
2021
Hra zasazená do třetí světové války, která rozvrátila civilizaci

Twilight: 2000 je vojensky orientovaná sandboxová hra zasazená v alternativní realitě, ve které sice padla Železná opona a osamocení zemí východních republik, ale Sovětský svaz přetrval a v roce 1997 zahájil invazi zpět do Evropy, která vyústila ve třetí světovou válku Sovětů proti NATO. Nasazení taktických jaderných zbraní zdevastovalo ekonomiky Evropy, Sovětského svazu i Spojených států a následné hladomory a politické otřesy uvrhly tyto části světa do stavu částečné postapokalypsy. Válka pokračuje, ale bojové jednotky obou stran často ztratily kontakt s vedením, přišly o veškerou logistiku a živoří. Hráči se přenesou do zničeného Polska (případně Švédska), ve kterém se budou jako vojáci nebo ozbrojení civilisté snažit přežít. Přitom se můžou snažit najít cestu zpátky domů, ovládnout v rozvrácené zemi vlastní území, dozvědět se víc o záhadné operaci Reset a možná – jenom možná – udělat ze světa trochu lepší místo.

Tato čtvrtá edice navazuje na předchozí tituly rodiny Twilight: 2000, zachovává dokonce i zasazení do stejného roku – ale zatímco při vydání původní hry byl rok 2000 neznámou budoucností, dnes je známou minulostí, což si vyžádalo různé změny v kanonických událostech. Tato edice používá systém Year Zero Engine upravený pro nelítostné prostředí zhrouceného světa.

Stejně jako u předchozích edic se pravidla soustředí na simulaci ozbrojených střetů malých jednotek, byť v této podobně je systém značně „modernizovaný“ a optimalizovaný, aby hra plynula rychleji. Pravidla zohledňují například udržení klidu pod palbou, klesající morálku, účinky výbušnin a dělostřelectva, prorážení pancíře obrněných jednotek a další. Obsahuje podrobný ilustrovaný katalog zbraní, vozidel a vybavení.

Novinkou nové edice je ucelený systém pro survival, cestování, přežití, dokonce i budování základny. Středobodem hry jsou hexové mapy popsaných oblastí v Polsku a Švédsku, po kterých se hráči volně pohybují a prozkoumávají je. Hra tento režim sandboxu podporuje jak pravidly průzkumu, tak třeba desítkami připravených náhodných setkání.

Rodina RPG her

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Hostile Waters 2024 Rozšiřující příručka Rozšíření pro Twilight soustředěné na všechno související s řekami a moři
0
Bez hodnocení
The Black Madonna (Twilight 4e) 2024 Dobrodružství Sandboxové prostředí polského Slezka a v něm hledání drahocenného obrazu
0
Bez hodnocení
Urban Operations 2022 Rozšiřující příručka, Dobrodružství Rozšíření pro Twilight: 2000 zaměřené na městské boje