Vaesen

Vložil(a) Markus dne 29.06.2021, 08:32
0
Zatím nehodnoceno
2020
Strašidelná hra na odvážné badatele ve Skandinávii 19. století

Hra zasazená do temné varianty Skandinávie v 19. století, ve které jsou bytosti z mýtů a pohádek skutečné: trollové, víly, obří, ještěři... Tito záhadní tvorové jsou běžným lidem neviditelní – vidí je jen jedinci obdaření nadpřirozeným Zrakem. Hráčské postavy jsou právě takoví badatelé. Jedna část hry se tak točí okolo poznávání nadpřirozena ve stylu „nestvůra týdne“, zatímco druhá okolo budování „základny“ – postavy jsou totiž členové učené Společnosti, právě získaly vlastní hrad Gyllencreutz a teď potřebují hrad i Společnost obnovit do někdejší slávy.

Hra používá systém Year Zero Engine a kromě běžných vlastností a dovedností jsou charakterizované i svými motivacemi, vztahy, tramatem a temným tajemstvím. Hra obsahuje i robustní pravidla pro správu domovského hradu a pobyt na něm, kdy postavy můžou na hradě trávit čas mezi herními sezeními a získávat výhody do příštího sezení (odpočinek, vybavení...) v závislosti na tom, jaké součásti hradu jsou už vybudované.

Příručka obsahuje i uvedení do Skandinávie v 19. století, která je tu prezentovaná jako země protikladů, kde na sebe naráží bohatí a chutí, město a venkov, pokrok a pověry nebo křesťani a pohani.

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Wicked Secret and Other Mysteries, A 2020 Dobrodružství Čtyři záhady pro hru Vaesen