Viking Death Squad

Vložil(a) Markus dne 22. 09. 2022, 09:13
0
Bez hodnocení
2021
Heavymetalová sci-fantasy hra o nesmrtelných vikinzích bojujících za očistu světa

Viking Death Squad je science fantasy RPG hra zasazená do postapokalyptického světa inspirovaného skladbou War Pigs od metalové kapely Black SabbathOdehrává se ve 100. století, kdy ze Země („Urth“) zbývá spálená pustina, o kterou bojují kybernetické hrůzy, nesmrtelní vikingové na létajících motorkách a legie démonů. Hráči představují jedny z posledních lidí nebo kybernetické klony dávných vikingů a snaží se Zemi očistit od cizích agresorů.

Hra se vyznačuje divokým vizuálním stylem i nezvyklými mechanickými volbami. Celkově je hra svižná a minimalistická. Systém stojí na pětici základních vlastností, jejichž hodnota určuje, kolika kostkami má hráč házet. Pán hry hází proti hráči vlastním poolem kostek, jejichž počet vyjadřuje obtížnost. Jakýkoli hod obsahující tři šestky (666) je kritický. Postavy beze zbroje umírají při první ráně, zbroje dokážou vyrušit určitý počet zásahů. 

Příručka obsahuje i úvodní dobrodružství, několik předgenerovaných postav a rady pro vedení hry. Na stránkách vydavatele je ke stažení oficiální soundtrack určený k přehrávání na pozadí během hry.

Externí recenze a shrnutí