Index Card RPG Master Edition

Vložil(a) Passingby dne
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2021
3. aktualizované a rozšířené vydání základní příručky ICRPG

V pořadí 3. vydání základní příručky pro Index Card RPG (ICRPG). Aktualizované a přepracované vydání původně samostatných příruček Index Card RPG Core (2e), Index Card RPG Worlds, Index Card RPG Magic (hodně zkrácené a přepracované), Index Card RPG Vigilante City a Index Card RPG Blood and Snow v jediné knize. V jednotlivých světech se trochu posunuly jejich (mini)metaploty, obměnila se nabídka ras a povolání a postavy je možné rozvíjet i přes schopnosti, nejen výbavou.

Příručka má 400 stran a obsahuje 5 stručně načrtnutých herních světů (fantasy Alfheim, sci-fi Warp Shell, weird westovou Ghost Mountain, pseudopravěký Blood and Snow a superácké Vigilante City) s pravidly pro tvorbu postav, seznamy výbavy a kořisti, informacemi o světě a s bestiářem. Každý svět je záměrně zaměřený na trochu jiný styl hraní - Alfheim nabízí kostru pro sandboxové hraní, Warp Shell je zamýšlený pro one-shoty propojené centrální příběhovou linkou, Vigilante City má generátor zápletek pro one-shoty a hraní s krátkou přípravou, Blood and Snow je zaměřený na sandboxový survival.

Část je věnovaná obecným radám k vedení hry a přípravě střetnutí.

K zakoupené příručce jsou k dispozici PDF s miniaturami (cca 80 stran) a s dobrodružstvími (cca 160 stran).

Určeno po hru

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Index Card RPG Magic 2019 Rozšiřující příručka Rozšíření zaměřené na magii
0
Bez hodnocení
Index Card RPG Worlds 2018 Rozšiřující příručka Rozšíření zaměřené na světy

3

DnD 5e ořezané na kost (nebo spíš až na morek) s několika svéráznými prvky (třeba kostky poškození podle typu útoku nebo jednotné DC pro celou scénu), laděné tak trochu do kouzelné jednoduchosti arkádových a konzolových videoher (jako Zelda, Metroid, Castlevania nebo jejich moderní varianty, kde jediné staty, co hráč vidí, jsou ukazatel životů a možná brnění) nebo do počítačových ARPG (některá volitelná pravidla, hlavně pro rozvoj postavy).

Pravidla i světy jsou popsané naspeedovaným stručným a hutným stylem, který dobře nakopává inspiraci, a mně vyhovuje daleko víc, než strohá formálnost Fate a podobných, ale systém podobně jako DnD vede k honu za „pluskovými“ předměty (+1, +2, ...) a zas tak moc mě neláká... Takže pro inspiraci supr, ale přímo na hraní zase až tak ne (ale to bohužel platí o nejednom papírovém RPG).

Bohužel už je dost na hraně toho, co jeden člověk zvládne zaplnit smysluplným obsahem, a náplň místy pokulhává. Redakce je trochu odfláknutá – je to revize a souhrnné vydání několika příruček, ale nejsou spojené v jednotlitý text, takže třeba u fantasy a scifi jsou pravidla pro tvorbu postav a výbavu v jiné části než popis světa, ale weird west to má všechno dohromady a magie je roztahaná na několika místech a k tomu má ještě samostatnou kapitolu. Popsaných 5 prostředí se dost liší (charakterem i pravidlově), takže každý v knížce asi najde nějakou část, kterou prostě nevyužije.

Bacha, v PDF ke knížce jsou dobrodružství a papírové miniatury, ale NEJSOU tam „index cards,“ díky kterým má ICRPG své jméno.