Rough Nights & Hard Days

Vložil(a) Markus dne 14. 03. 2021, 12:13
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2019
Pětice sociálních dobrodružství založených na mnoha propletených dějích

Sborník dobrodružství pro WFRP čtvrté edice, postavených na stejném principu, jaký autor Graeme Davis použil ve svém legendárním dobrodružství Rough Night at the Three Feathers. Každé dobrodružství představuje spoustu paralelních zápletek nebo pletich, které se odehrávají v jeden čas na jednom místě, a uspořádává je do podrobné časové osy toho, co by se stalo... kdyby u toho nebyly hráčské postavy. Hra potom stojí na společném objevování, co se stane, když se do toho hráči začnou motat a celou tu sérii propletených dějů vykolejovat.

Sborník obsahuje pět dobrodružství, která se dají hrát samostatně, nebo propojit do volné kampaně:

  • A Rough Night at the Three Feathers: Víceméně doslovný přetisk stejnojmenného dobrodružství z roku 1987, které se stalo vzorem pro tento princip dobrodružství. Tichý večer v hostinci u řeky nabitý nečekanými událostmi.
  • A Day at the Trails: Nové dobrodružství. Dlouho očekávaný soud bojem se stane nezapomenutelným... ale z důvodů, které by nikdo nečekal.
  • A Night at The Opera: Nové dobrodružství. Kulturní večer v opeře se zvrhne ve frašku a horor.
  • Nastassia’s Wedding: Svatba společenské smetánky rozhodně neproběhne podle plánu. Dobrodružství se původně objevilo v 19. čísle časopisu Pyramid (1996), zde je v upravené podobě.
  • Lord of Ubersreik: Soupeřící politické frakce intrikaří na maškarním bále, z něhož se rychle stane bojiště. Původně se objevilo jako součást dobrodružství The Edge of Night (2010) pro 3. edici WFRP, zde opět v upravené podobě.

Na závěr obsahuje sborník i několik rozšiřujících pravidel: různé hospodské hry, které si formou minihry můžou zahrát i hráči, a pravidla pro novou hráčskou rasu, gnómy.

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
3
Průměr: 3 (1 hlas)
Hodnota
60.00
Nastassia’s Wedding 2019 Dobrodružství Jeden hrad, jedna svatba, sedm paralelně běžících úkladů – do čeho se postavy připletou?
5
Průměr: 4.3 (4 hlasů)
Hodnota
85.00
Rough Night at the Three Feathers, A 1987 Dobrodružství Jeden hostinec, jeden večer, sedm samostatných úkladů - do čeho se postavy připletou?

4

Formát zborníka tak trocha podsúva myšlienku, že je dobrý nápad tieto dobrodružstvá hrať v takomto poradí (a keď ešte aj dokonca nadväzujú). Verte, nie je to dobrý nápad. Nielen kvôli otrockému formalizmu, ale aj únave hráčov. Rough Night funguje dobre ako osvieženie, zmena tempa, ako trocha frenetická, neprehľadná melodráma. Nemá ale zmysel hrať takéto dobrodružstvá tri po sebe (aj s metareflexiou, akú to vyvolá u hráčov). Takže je síce fajn, že sú všetky pohromade - aj keď s grafickými úsporami - ale využiteľnosť až taká vysoká nie je.

Mimochodom, ďalším dobrodružstvom v identickom formáte je It's Your Funeral v PDF-formáte do 4. edície WFRP.