Mythic Battles: Pantheon RPG

Vložil(a) Markus dne 22. 01. 2023, 09:48
0
Bez hodnocení
2018
Adaptace figurkové deskovky ze starověkého Řecka do podoby RPG

Mythic Battles: Pantheon RPG je stolní RPG hra adaptovaná podle stejnojmenné figurkové deskovky Mythic Battles: Pantheon. Hráči se přenesou do fantastické verze starověkého Řecka, zničeného válkou mezi olympskými bohy a Titány. Zemí se teď toulají nestvůry, které unikly z minulosti. Lidstvo je opuštěné bohy a čelí hrozbám ze všech stran, řád se daří udržovat jen v blízkosti tradičních městských států. A sami bohové se stali smrtelnými, probouzejí se a chtějí znovu získat ztracenou moc. Hráči představují hrdiny, kteří slouží některému z bohů a vedou vlastní válečné tlupy.

Hra používá kostkové mechaniky z deskové předlohy, unikátní poolový systém s šestistěnnými kostkami. Každá hráčská postava hrdiny má jednoho boha za svého patrona a jiného za nepřítele. Postavy jsou charakterizované „slávou“ (co je jejich velký cíl) a „nechvalnou proslulostí“ (jaký temný osud je na konci čeká). Každá si volí 3 speciální schopnosti z nabídky „homérských přívlastků“, legendárních předmětů nebo magie.

Základní příručka má 200 stran a kromě samotných pravidel věnuje velkou část rozsahu i popisu herního světa, jeho bohů a bájných netvorů.