Marvel Super Heroes

Vložil(a) Markus dne 12. 03. 2023, 08:35
0
Bez hodnocení
1984
První licencovaná adaptace superhrdinských komiksů od Marvelu

Marvel Super Heroes je RPG adaptace superhrdinských komiksů ze světa Marvel Universe. Jde o první licencovanou adaptaci tohoto univerza a zároveň o jednu z nejoblíbenějších her od nakladatelství TSR. Hráči se ujmou postav, jako jsou Spider Man, Daredevil, Hulk, Captain America nebo X-Men.

Hra je cíleně dělaná, aby byla co nejjednodušší. Vyšla v podobě základní krabice, která obsahuje různá dobrodružství, podklady pro Pána hry a jen 16stránková pravidla. Veškeré vyhodnocování je sloučené do jedné „univerzální tabulky“ se stupni úspěchu – hráč hodí k100 proti příslušné statistice a potom si v tabulce dohledá, jestli mu padl „bílý neúspěch, nebo zelený/žlutý/červený úspěch“. Jedná se o jeden z prvních zcela jednotných způsobů vyhodnocování. Dalším (relativně) novým prvkem je zavedení „bodů karmy“, které postavám umožňují vyváznout ze zlých situací.

Obsáhlejší verzi pravidel přinesl pozdější Marvel Super Heroes Advanced Set (1986), zatímco aktualizovaná verze jednoduchých pravidel vyšla ještě později jako Marvel Super Heroes Basic Set (1991). Hra se stala druhým nejvíc podporovaným titulem od TSR hned po D&D, vyšlo pro ni kolem padesáti doplňků, osm sólových dobrodružství, tři dobrodružství „jeden na jednoho“ a bezpočet článků v časopise Dragon.

Autoři
Vydavatel