Hidden Shrine of Tamoachan, the (D&D 5e)

Vložil(a) Markus dne 30. 03. 2022, 15:06
5
Průměr: 4.5 (2 hlasů)
2017
Podzemí stupňovité pyramidy ležící v „aztéckém“ městě

Prastaré zničené město Tamoachan zná jen několik učenců a hledačů pokladů, kteří navíc vědí jen to, že existuje, ale nikoli už, kde se nachází. Ještě odlehlejší je skrytá svatyně, prý zasvěcená Zotzilahovi, upířímu bohu podsvětí. Většina města je rozbořená a prakticky skrytá podrostem. Vetřelci, kteří do trosek vstoupí, zjistí, že pradávné ulice slouží jako zarostlá „údolí“ mezi sutinami rozpadlých staveb. Největší z „údolí“ vedou k centrální mýtině, kde stojí velká pyramida. 

Hidden Shrine of Tamoachan je dobrodružství pro postavy na 5. úrovni, inspirované prostředním starých Aztéků, Toltéků a Májů. Představuje podzemí pyramidového chrámu o zhruba 50 popsaných místnostech.

Tato verze určená pro D&D 5e je remakem a konverzí původní The Hidden Shrine of Tamoachan (1979), která vyšla pro první edici AD&D. Nová verze dobrodružství vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Skrytá svatyně tamoachanská 2021 Petr „Chrochta“ Sečkař Čeština Odkaz

Externí recenze a shrnutí

Zpátky do dungeonu Markus Recenze: Skrytá svatyně tamoachanská

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
4
Průměr: 4 (1 hlas)
Hodnota
80.00
Tales from the Yawning Portal
Příběhy ze zejícího portálu
2017 Dobrodružství Sborník oblíbených dungeonů z celé historie D&D ve verzi pro pátou edici Čeština

4

Skrytá svatyně tamoachanská vznikla jako „hádankové“ dobrodružství pro účely turnaje. Je to souboj kdo s koho, hráči vs. modul. Podaří se vám překonat nástrahy a vyváznout s holým životem?

Jejím největším plusem je atmosféra a ladění do mezoamerického prostředí. Jednotlivé místnosti jsou barvité, plné zajímavých detailů, působí skutečně jako vykrádání pyramidy. Spousta překážek nebo situacích je nezapomenutelných a skvěle zapadají do pulpového ladění. Pocitově to všechno drží pohromadě, a tak dobrodružství odpustíte i určitou strojenost – je to zapasťovaná pyramida, prostě to sedí.

Slabší stránkou je obrovská hutnost textu. Některé místnosti a překážky jsou ohromně komplexní a vyžadují podrobný zápis a instruktáž, která se táhne třeba přes celou áčtyřku, v nejhorších případech až přes dvě. Celé to vstřebat, pochopit, připravit si to a dokázat to odehrát mi místy připadalo jako nadlidský úkol.

Verze pro pátou edici má přehlednější sazbu a je redakčně krácená (vesměs velmi užitečně), bohužel z ní vypadly některé užitečné plánky a ilustrace. Neobsahuje statistiky příšer, popisy jejich chování a taktiky ani údaje kouzelných předmětů, takže to musíte dohledávat v jiných příručkách pro 5e – není to nepřekonatelný problém, ale zase to o kousek zhoršujte už tak slabou použitelnost. Hráči 5e asi můžou s klidným svědomím použít verzi pro 5e. Těm, kteří by to chtěli hrát v jakékoli jiné hře, ale doporučím vyzbrojit se trpělivostí, zvýrazňovači a o použít verzi pro AD&D 1e – je ucelenější (byť nepřehlednější) a obsahuje všechny potřebné informace na jednom místě.

Podrobnosti v mé recenzi.

5

Tato jeskyně má nejlepší atmosféru ze všech, co jsem kdy hrál! Je plná záhad a tajemství, které nejde vyřešit "klasickými postupy", ale musíte této jesyni přijít na kloub. Suprový nápad zpracovat jeskyni jako pyramidu s netradičním vstupem do ní a celého dobrodružství a má spoustu netradičních prvků, s kterými se nesetkáte nikde jinde. Dobrodružství má spád a akorátní délku, která netrpí repetitivností. Ani na chvíli se tu nebudete nudit!