Dresden Files Accelerated

Vložil(a) Sirien dne
5
Průměr: 4.3 (3 hlasů)
2017
Legendární Dresden Files ve zrychlené verzi Fate 4e

Dresden Files Accelerated je hra zasazená do původně knižního světa Dresden Files. Vykresluje bohatý a rozsáhlý svět na pozadí toho našeho – od frakcí žijících v našem okolí (různí upíři, vlkodlaci, čarodějové a mnoho, mnoho dalšího), ve stínu fyzické reality (fey, sídhe a jim podobní) až po mocnosti z vnějšku (démoni, andělé a jiní). Afmosféra světa je stejně tak magická a mystická jako noirová a kriminální, občas až konspirační.

Dresden Files Accelerated je variace na 4. edici Fate, konkrétně na její „zrychlenou“ verzi nazvanou Fate Accelerated. Oproti běžnému Fate Accelerated obsahuje tato hra i několik dalších mechanik včetně pravidel pro vystižení různých druhů nadpřirozených bytostí.

Rodina RPG her
Svět
Systém

Externí recenze a shrnutí

4

DFA je skutečně to, co to říká - Accelerated, tedy zjednodušená, zrychlená verze Fate (FAE) Dresden Files pravidel. Což jako ok, funguje hezky, ale pokud už Dresden Files neznáte, tak z DFA vykřešete jen tuctové eklektické urbanfantasy. Což ok, nemusí být špatně, ale pokud skutečně chcete hrát Dresden Files, tak musíte mít buď načtené knížky nebo si musíte pořídit původní Dresden Files RPG pravidla (která jsou... nádherná. Maniakálně obsáhlá a běžící na přehnaně crunchy verzi Fate - ale nádherná.)

4

DF, potažmo DFA jsou považovány za jednu z nejkomplexnějších nadstaveb na FATE. A jak by ne, vždyť přináší classy (říká se tomu jinak, ale prakticky to classy jsou), komplexní systém na čarování, supernatural ladder a spoustu dalšího. To z DFA dělá příjemně komplexní hru bez zbytečných hovadin okolo a svým způsobem výborný přechod od her typu DnD na více vyprávěcí hry typu FATE.