Zločin (detektivka/noir)

Hry, ve kterých se hráči vžívají do role detektivů a řeší vraždy nebo rozkrývají záhadné události, většinou v historičtějším prostředí. Sherlock Holmes.

Dirty Secrets

Napsal uživatel Peekay dne 19.01.2009, 11:18
5
Průměr: 5 (3 hlasy)
2007
Detektívna hra pre jedného hráča a dvoch až štyroch GMov, v ktorej preskúmate špinavé uličky svojho rodného mesta

Korupcia, zrada, podvody a vraždy vo vašom meste. Preveďte jedného vyšetrovateľa zložitou pavučinou v hone za najťažšie uloviteľnou korisťou: pravdou... a možno budete sami prekvapení tým, čo nájdete. Hra obsahuje veľmi inovatívny spôsob, ako Vám umožniť hrať detektívku bez toho, aby bol vopred pripravený príbeh či známy páchateľ... zločiny Vám budú vznikať pod rukami samy priamo počas hry. Výsledkom sú zaujímavé príbehy o morálke a ľudských nedostatkoch.

InSpectres

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 18:06
4
Průměr: 3.7 (3 hlasy)
2002
Odlehčená investigativní hra, v níž postavy bojují se zlem a vyšetřují paranormální jevy

V hře InSpectres se hráči vžívají do rolí agentů zaměstnaných v jedné z poboček společnosti pro řešení paranormálních jevů. Silná inspirace pochází z filmu Krotitelé duchů. Samotný systém je celkem jednoduchý a obsahuje několik velmi inovativních nápadů: jako různé typy televizní vstupů před kamerou, které známe například z různých reality show; pravidla pro vedení vlastní pobočky nebo systém podporující investigativní hraní, který dává hráčům do rukou velké příběhové pravomoce a s jehož použitím nikdo nezná skutečnou pointu případu předem, neboť ta je tvořena až samotným hraním.

Hry mocných

Napsal uživatel Fafrin dne 17.05.2020, 18:13
0
Zatím nehodnoceno
2013
Příručka pro postavy na vysoké úrovni - nová povolání, stovka zvláštních schopností, organizace, oddíly, bestiář a další.

Příručka nabízí náplň pro hrdiny, kteří již za sebou mají desítky dobrodružství a vystoupali vysoko na žebříčku moci - jak získat pozici, jak ji udržet a jak prosadit své cíle.

A také jak hrát takovou hru, jak vystavět mocnou postavu, stanovit motivace a cíle, zasadit ji vhodně do fungujícího světa a hledat dobrodružství hodná skupiny mocných postav.

Příručka nabízí desítku mocných mistrovských povolání a stovku zvláštních schopností pro tyto postavy. Nové herní mechaniky - nákazy, oddíly, organizace, válečné stroje.

Představen je také vzorový svět a několik ukázkových oddílů a bestií.