Dračí doupě II (základní příručka, původní)

Vložil(a) Markus dne 18.05.2020, 09:48
3
Průměr: 3 (2 hlasy)
2011
První vydání základních pravidel Dračího doupěte II

První vydání Dračího doupěte II vyšlo v roce 2011. Oproti předchozím hrám z rodiny Dračí doupě nejsou pravidla koncipovaná jako samostatné příručky pro hráče a Pána jeskyně, ale jako jedna kompletní kniha se vším všudy, od pravidel pro hráče přes rady pro Pána jeskyně až po stručný bestiář a ukázkové dobrodružství.

V roce 2017 byla tato původní pravidla nahrazena revizí nazvanou „přepracované vydání“, která výrazně upravila základní vyhodnocovací pravidla (především mechaniku vyčerpání) a schopnosti povolání a přepsala značnou část příručky.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

3

Původně jsem hodnotil tuto hru v době po jejím vydání a po odehrání pár sezení poměrně kladně a s nadšením. Měl jsem tehdy pocit, že mi přišla do rány. Chtěl jsem tehdy hrát fantasy, ale pokud možno na nějakém moderním enginu, který dává větší důraz na vyprávění a míň na číslíčka. Tenhle cíl pravidla deklarují a snaží se o jeho naplnění. Nicméně dnes s odstupem času je třeba říct, že původní verze pravidel nebyla tak úplně dopilovaná. To co jsem si kdysi myslel, že si sedne při delším hraní, se ukázalo být jako trvalý problém. Nepřidala tomu ani špatná struktura příručky. Mnoho z těchto potíží odstranila verze 1.1. Původní verze už tak vlastně nemá opodstatnění, jelikož změny provedené při revizi jsou tak rozsáhlé, že obě vydání této hry lze označit do velké míry za vzájemně nekompatibilní.