Dračí doupě II (přepracované vydání)

Vložil(a) Markus dne 08.06.2020, 10:33
4
Průměr: 4 (3 hlasy)
2017
Přepracované vydání DrD II přináší výraznou revizi a přehodnocení základních pravidel i schopností povolání

Přepracované vydání základní příručky pro DrD II. Oproti předchozím hrám z rodiny Dračí doupě nejsou pravidla koncipovaná jako samostatné příručky pro hráče a Pána jeskyně, ale jako jedna kompletní kniha se vším všudy, od pravidel pro hráče přes rady pro Pána jeskyně až po stručný bestiář a ukázkové dobrodružství.

Přepracované vydání je výraznou revizí původního vydání hry. Základní vyhodnocovací mechanismus byl od základu přehodnocen a upraven. K drobnějším změnám patří jiné nebo upravené schopnosti jednotlivých povolání. Podstatná část knihy je tak zcela nově napsaná a oproti původní verzi je delší o celých dvacet stran příkladů a vysvětlení. Příručka současně nově věnuje více prostoru dovednostem a jejich používání a dává podrobnější návod, jak různé herní situace převést do řeči pravidel. Největší změnou je úprava mechaniky vyčerpání, díky které souboje získaly novou dynamiku.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

4

Nová verze pravidel je podstatně lépe napsána. Nicméně kdo se jednou spálil při hraní DrD II, ten už asi nebude mít chuť se novou příručkou prokousat, zvlášť když zjistí, že text se ještě protáhl. Stávající hráči by však neměli váhat a tuhle knihu si pořídit. Možná budete muset změnit některé své zaběhané pravidlové návyky, ale snad každá změna jde kýženým směrem. Průběh konfliktů je rychlejší, magie byla vybalanacována napříč povoláními a mnoho dalších pravidel bylo vylepšeno, aby dávalo větší smysl.