Příběhy Impéria (základní příručka)

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 4.4 (8 hlasů)
2009
Základní příručka viktoriánské fantasy hry Příběhy Impéria

Základní příručka Příběhů Impéria představuje všechno potřebné k hraní této české RPG hry. Zhruba polovina obsahu je věnována vysvětlení pravidel, která jsou rozšířenou implementací Fate 2.0. Druhá polovina knihy představuje čarovný viktoriánský svět, ve kterém britské Impérium vládne mořím i pevninám a pod zemí proudí pradávná magie. Konkrétně v knize naleznete:

  • Kompletní a jednoduchá pravidla pro hraní příběhů založená na Fate 2.0.
  • Přes 100 celobarevných ilustrací.
  • Popis originálního herního světa.
  • Charakteristiky pohádkových a fantastických bytostí.
  • Komentované ukázky příběhů.
  • Rady pro vymýšlení a hraní vlastních příběhů.
  • 25 připravených námětů pro vaše hry.

Hra původně vyšla v brožované vazbě s hnědou ilustrací, později vyšla i verze v pevné vazbě, která se sice liší obálkou, ale obsahem zůstává stejná.

Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Příběhy Impéria (krabice) 2016 Základní pravidla Krabicové vydání Příběhů impéria s několika rozšiřujícími sešity, kostkami a dalšími doplňky Čeština

4

Příběhy impéria asi nikdy hrát nebudu, jsme fanoušek her s robustnějším systémem a ani tenhle princip skoro volného vyprávění mi není blízký. Tady ale nehodnotím hru, to bych si bez jejího hraní nedovolil, ale příručku. A ta je krásná, evokativní, inspirativní. Kromě pravidel hry je to vlastně zhuštěná učebnice dějepisu obohacená o pár fantastických prvků. Dělá to ale zatraceně dobře a účelně. Většinou je příjemně stručná (což si vzhledem k napojení na skutečný svět může dovolit), naopak v případě fantastických prvků se nebojí rozvést je. Ani u nich to ale nepřehání: důležitá je atmosféra, načrtnutí prostředí, neubíjí nás detaily. Na mě tohle funguje. Skoro jsem se přistihl, že bych měl chuť si Příběhy zahrát.

5

Přiznám se bez mučení - Ecthelioní kresba se mi ne vždycky líbí. Tahle příručka je ten opačný případ - ano, ta kresba a grafika jsou dost osobité, ale krásně k sobě ladí.

Příručka samotná má příjemnou velikost, je udělané velmi vkusně a přitom dost přehledně. Výklad pravidel v ní je strukturovaný pro úplné nováčky, jednoduchý a plný příkladů, čehož si cením - není to zdaleka pravidlem a u indie her spíše výjimkou.

Pravidla v knížce obsažená jsou možá až trochu moc zjednodušený Fate, ale o tom viz hodnocení Příběhů jako samotné hry.

5

Upravený Fate systém do prostředí Steam a Magie Viktoriánské Anglie, CK mocnářství třeba v Praze, na území dalekého carského Ruska. Co je realita a co pravda ví jen víly z Ferie nebo skřeti z Dublinské dokové party. Hra rozvíjí silné příbehy s podporou pravomocí hráčů na tvorbu společné hry.