Aftermath!

Vložil(a) Markus dne 28. 08. 2023, 15:54
0
Bez hodnocení
1981
Podrobná vojensky orientovaná hra z postapokalyptického světa

Aftermath! je jedna z prvních postapokalyptických RPG her – nebo, jak se sama označuje, „hra zasazená do světa po holokaustu“. Odehrává se po blíže nespecifikované katastrofě a úkolem postav je hledat jídlo, vodu, základní zásoby, přístřešek a přežít.

Postavy jsou definované šesticí základních dovedností, sadou dovedností a několika „nadáními“, která jim usnadňují zlepšování konkrétních dovedností. Hra nemá úrovně, postavy se tvoří volně a zlepšují se v těch dovednostech, které používají. Je vysoce simulační, má podrobná pravidla a věnuje se především boji. Dosahuje až bláznivé míry komplexity, například když rozlišuje 27 zásahových zón na těle psa (z toho dvě na ocase).

Vyšla v základní krabici, která obsahuje tři sešity s pravidly (základní pravidla, hráčská příručka, vypravěčská příručka), úvodní scénář a různé drobnější pomůcky. Existuje pro ni několik rozšíření z 80. let, ale taky nové doplňky z let 2008–2018, kdy se původní nakladatel vzkřísil.

Hru původně připravilo nakladatelství Phoenix Games, ale nezvládlo ji dodat na trh, než ji včetně skladových zásob prodalo nakladatelství Fantasy Games Unlimited. Z toho důvodu existují i kopie základní krabice s odlišnou ilustrací, na kterých je logo Phoenix Games přelepené logem FGU. Navzdory dataci 1980 se ale krabice dostaly na trh až v roce 1981. Obsah obou verzí se nijak neliší.

Když nakladatelství Fantasy Games Unlimited ukončilo činnost, práva na hru se podle smlouvy měla vrátit původním autorům. Ti chtěli dovolit novému vydavateli vytvářet nové doplňky. Tak vzniklo rozšíření Aftermath! Technology! (1992) od Dinosaur Games. Ale FGU obnovilo činnost, aby si mohlo práva nárokovat, a v následném sporu získalo hru zpátky pro sebe. Vydalo upravené druhé vydání Aftermath! Technology! (2006) a v následujících letech vydalo sérii PDF doplňků (často vycházejících z nevydaných dobových textů), aby hra byla stále „živá“ a on držel práva.

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Aftermath! Magic! 2009 Rozšiřující příručka Doplněk pro Aftermath přinášející magii a fantasy tvory
0
Bez hodnocení
Aftermath! Survival Guide 2008 Rozšiřující příručka Rady pro hraní postapokalyptických scénářů
0
Bez hodnocení
Aftermath! Technology! (2. vydání) 2006 Rozšiřující příručka Reedice rozříření hry Aftermath pro technologie budoucnosti
0
Bez hodnocení
Aftermath! Technology! (1. vydání) 1992 Rozšiřující příručka Rozříření hry Aftermath pro technologie budoucnosti