Freedom Fighters

Vložil(a) Markus dne 15. 09. 2023, 10:40
0
Bez hodnocení
1986
Vojenské RPG o guerillové obraně USA před cizí invazí

Freedom Fighters je vojensky orientovaná hra, ve které hráči v roli guerillových bojovníků brání Spojené státy před nepřátelskou invazí – ať už jde o mimozemšťany, nebo Sověty, kteří zvítězili ve Studené válce.

Hra je extrémně komplexní a její text se zabývá především pravidly – samotné herní prostředí je ponecháno na Vypavěči. Postavy jsou definované 13 základními vlastnostmi, 10 osobnostními charakteristikami (rovněž numericky vyjádřenými), motivacemi, fóbiemi a dovednostmi. Při tvorbě postavy provede hráč svého hrdinu výběrem z více než deseti kariér, od kterých se odvíjejí získané herní statistiky, dostupné vybavení atd. Soubojový systém je vysoce podrobný, rozdělený na 3 sekundy dlouhá kola, z nichž každé se dále dělí do 10 dílčích fází (deklarace záměru, boj zblízka, pohyb atd...). Používá životy, ale zároveň i zásahové zóny se specifickými účinky. Další pravidla řeší morálku, paniku, přišpendlení atd. 

Unikátní je podobně detailní systém sociálních interakcí, který rozlišuje 21 různých typů interakce – od vyhrožování přes vydírání až po lichotky a svádění – a pro každý nabízí lehce odlišný postup vyhodnocení závisející na dovednostech, vlastnostech, osobnostních rysech i základním „postoji“ určeném u každé nehráčské postavy.

Hra vyšla v podobě základní krabice s různými drobnými pomůckami a třemi příručkami (96 stran, 80 stran, 32 stran). Nevyšlo pro ni žádné rozšíření.

Autoři