Hraničář

Vložil(a) KDolecek dne 16.03.2021, 02:21
1
Průměr: 1 (1 hlas)
2004
Pravidla pro hraní hraničáře v Dračí doupě plus.

Pravidla pro hraní hraničáře v Dračí doupě plus. Haničářovy schopnosti jsou pojmenovány Zaměření, která se dělí do kategorií a podkategorií V království živlů (poznávání živlů, léčení živly), V živé přírodě (spříznění s přírodou, hraničářův společník, totem, léčivá moc přírody), Tváří v tvář nebezpečí (ovládání těla, léčení zranění a rychlá pomoc), Na lovu a při podobných zábavách (dominance nad zvířaty, dominance nad lidmi, mystický lov, lukostřelba), Na hranicích možností (indukované zranění, extrémní podmínky, co tě nezabije, to tě posílí), Na toulkách divočinou (stopovní, moudrost přírody, ukyrtí v přírodě, aura). Jednotlivá zaměření mají stupně pokočilosti.

Hraničář byl jako fyzický produkt vydán společně s Knězem v jedné příručce, ale v elektronické podobě byl vydán odděleně.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

1

Zde hodnotím příručku, nikoliv hru a pravidla v ní obsažená.

O technické stránce příruček viz komentář u Čaroděje.

-----

Příručka Hraničáře je silně svázaná s příručkou Kněze a platí pro ní vše co jsem uvedl u Kněze (což si přečtete tam, tady na to jen navážu), ale s tím rozdílem, že zatímco Kněz má výhodu intuitivního hráčského chápání toho, co Kněz je, tak Hraničář jí nemá. Druhý problém je, že zatímco u Kněze autoři pracovali s poměrně přímočarými koncepty, tak u Hraničáře jde o podivný mix dílčích dovedností a menších schopností.

Výsledkem je, že pokud nevíte předem, co se autoři snaží říct (...protože znáte DrDo a četli jste DrD+ PPJ atd.), tak z příručky budete mít fakt problém pochopit, co za postavu jste si vlastně vybrali a budete hrát - natož abyste dokázali nějak řídit její další vývoj a růst. Hraničář je pro hráče skutečně black-box, ale ne v tom zamýšleném smyslu.