3:16 - Carnage Amongst The Stars

Vložil(a) Alef0 dne 18.12.2008, 16:21
5
Průměr: 4.4 (5 hlasů)
2005
Nadupané sci-fi RPG o vojakoch špeciálnej jednotky. Putujte vesmírom a zbavte ho všetkých životných foriem!

Obyvatelia Terry si zaumienili v menej vlastnej bezpečnosti vykynožiť všetko živé vo vesmíre. A vy to realizujete. V nadupanej sci-fi atmosfére hráte za členov špeciálnej jednotky 3:16. Vyžívajte sa v narastajúcich počítadlách zabití a sledujte emzákov hynúť po stovkách. Ničte civilizáciu za civilizáciou a v tomto extrémnom masakri možno zistíte, kým v skutočnosti ste. Jednoduché pravidlá vhodné aj na jednorazové hrania s inovatívnou mechanikou flashbackov prehlbujúca vnútro vašej postavy. Hra vyšla najprv vo voľne stiahnuteľnej verzii, neskôr vydal autor tlačou rozšírenú a vylepšenú verziu.

Hra existuje ve dvou verzích. Původní „24hodinová“ verze vznikla během soutěže Ronnies a je dostupná zdarma. Později vyšla tiskem rozšířenější, placená verze.

Rodina RPG her
Designér
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
3:16 – Medzihviezdny masaker (24hodinová verze) 2008 Alef0 Slovenština Odkaz

5

Free soutěžní pravidla jsem viděl už kdysi a hned mi přišla naprosto geniální. Komerční verzi hodnotím taky výborně, spoustu věcí expandovala a přidala i nové nápady (a některé prvky trochu předělala). Pravidla jsou unikátní a dost cool. Fluff je sice popsán jen okrajově, ale to není chyba - hráči mají možnost si svět dobudovat sami.

Více informací v mé recenzi na www.gediman.cz

4

3:16 je špičkovo nadizajnovaná a suprovo podaná hra. Mám akurát dve výhrady. Prvá je, že som získal pocit, že skutočná (a prekvapivá) hĺbka hry vynikne pri kampaňovom hraní. Druhá je, že mi zásadne chýba návod, ako má hra začať, ako štrukturovať misiu, čo sú bežné úlohy pri misii, ako rozvíjať vzťahy v jednotke a pod. (toto sa opakovane ukázalo ako problém).

4

3:16 mě trochu zaskočila, protože jsem očekával něco lehce jiného. Místo taktické řeži se mi dostalo málopravidlové hry, která stojí a padá na kouzle popisů. Boje, hlavní součást hry, se totiž řídí podle osnovy: "každý hodí dvěma kostkami a potom popíše, jak a kolik alienů oddělal". A to je co do mechanik asi tak všechno. Narozdíl od podobného Wushu se však 3:16 pyšní 100 stranami doprovodných textů a atmosférických minipravidel, jako jsou hodnosti, speciální vybavení, upgrady zbraní, či "generátor" planet a emzáků, které hru nijak nekoplikují, ale dodávají jí kouzlo. Jako ohromné plus beru možnost připravit postavy a misi během půl hodiny a pustit se přímo do hry. Zkrátka a prostě, 3:16 je jednoduchá, popisovací hra doplněná o spoustu pomůcek, vodítek a opěrek. Pokud se vám nelíbilo Wushu, asi na vás bude příliš anarchistická. Jestli vás naopak základní idea Wushu oslovila, ze 3:16 budete nadšeni.

5

Ľahko uchopiteľný setting vesmírnych mariňákov po vzore Starship Troopers. Jednoduché pravidlá a podpora aktívneho rozprávania hráčov. Veľmi vhodná hra pre nábor RPG nováčikov (free verzia) alebo vo chvíli keď máte pomenej času (dá sa dohrať za 2 hodiny vrátane tvorby postáv). Platená verzia je obohatená o taktický boj a v neskorších fázach sa sústredí skôr na intrigy v rámci armády ako na boj proti hrozbám vesmíru. Určite patrí k mojim naj (obe verzie).

4

Geniální jednoduchá hra a spousta zábavy. Líbí se mi, že GM má díky dobře zpracovaným pravidlům opravdu minimum práce, a hráči mají díky nim spoustu prostoru pro zábavu. Hra sice asi není určená hráčům vyžívající se v realističnosti, ale je to na úkor zábavnosti a to je dobře. Výborně zpracovaná pravidla bez nutnosti jakýchkoliv errat a dovysvětlování s pár dobrými radami pro obecný roleplaying. Skvělé. Toto hodnocení patří placené verzi, free verze se mi líbí o něco méně aneb placená verze je prostě dokonalejší.