Deadlands (svět)

Vložil(a) Passingby dne 22. 06. 2022, 18:46
0
Bez hodnocení
Divoký západ s prvky horroru, steampunku a fantasy

Deadlands je herní svět poprvé popsaný ve stejnojmenné RPG hře z roku 1996 odehrávající se na divokém západě s prvky horroru, steampunku a fantasy.

Indiánští šamani ve snaze vypudit bílé osadníky provedli rituál, který propojil Zemi se světem duchů a přivedl na ni mocné bytosti, které se živí negativními emocemi (hlavně strachem), jejich energií přetvářejí prostor kolem sebe (takže např. stromy jsou tam zakrslé a vypadají strašidelně, kusy skal připomínají mrtvoly nebo nestvůry atd.) a jejich cílem je proměnit Zemi v Peklo. Mrtví ožívají, magie je reálná a horníci pod zemí narazili na zvláštní rudu, která hoří lépe než uhlí, dají se z ní míchat alchymistické lektvary a může sloužit jako přísada pro čarování.

Původní hra se zaměřovala jen na hraniční oblasti na americkém středozápadě a západě, ale další příručky k nim přidaly i jižanské státy, Mexiko, severovýchod USA nebo města jako New York a New Orleans. Později vyšly i varianty světa umístěné v jeho hypotetické budoucnosti:

  • Deadlands: Hell on Earth (1998, postapokalypsa)
  • Deadlands: Lost Colony (2002; sci-fi na cizí planetě)
  • Deadlands: Noir (2012; dieselpunkové New Orleans)
Designér

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Typ obsahu Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Deadlands: The Weird West 2020 Herní produkt Příručka světa Nejnovější „edice“ weird westové hry Deadlands jako rozšíření pro Savage Worlds Adventure Edition
0
Bez hodnocení
Deadlands: Reloaded 2005 Herní produkt Příručka světa Novější „edice“ weird westové hry Deadlands jako rozšíření pro hru Savage Worlds
0
Bez hodnocení
Deadlands d20 2001 Herní produkt Základní pravidla, Příručka světa Konverze weird westové hry Deadlands do pravidel d20
0
Bez hodnocení
GURPS Deadlands: Weird West 2001 Herní produkt Příručka světa Konverze weird westové hry Deadlands do pravidel GURPS 3e
0
Bez hodnocení
Deadlands (Classic) 1996 RPG hra RPG z horrorového divokého západu využívající i karty a pokerové žetony