Rappan Athuk (Pathfinder)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2012
Třetí, opět rozšířená verze prvního novodobého megadungeonu

Rappan Athuk ve verzi pro Pathfinder je v pořadí už třetí verze megadungeonu Rappan Athuk, prvního z novodobé vlny megadungeonů „staré školy“. Jde o členité podzemí tvořené mnoha patry a mezipatry, navržené tak, aby bylo vysoce smrtící a potrápilo schopnosti hráčů. Megadungeon je pestrý – začíná přízemními kobkami s nemrtvými, pokračuje přes patra obývaná různými humanoidy, ale v závěrečných patrech nabírá téměř bájných rozměrů, kdy se hrdinové vypravují třeba za pekelnou bránu nebo měří síly s králem minotaurů. Hráči narazí na spousty záludných pastí, hejblátek, podivností i nestvůr.

Rappan Athuk má složitou ediční historii – viz série Rappan Athuk. Tato třetí verze navazuje na předchozí vydání Rappan Athuk Reloaded (2006), které bylo určené pro tříapůltou edici D&D. Toto nové vydání v podobě masivní 670stránkové knihy nejenže konvertuje veškerý dostupný obsah do pravidel Pathfinderu, ale opět megadungeon rozšiřuje přidáním mnoha nových lokací, na kterých se podíleli i noví designéři. V téhle podobě má megadungeon stále 15 pater, ale ta jsou rozdělená do hned 41 podpater (ve srovnání se 32 ve verzi Reloaded). Stejně tak se rozrostla i divočina okolo megadungeonu.

Pro tuto inkarnaci vyšlo i několik drobnějších doplňků – viz série Rappan Athuk pro Pathfinder.

Souběžně vyšel i Rappan Athuk pro Swords & Wizardry (2012). Obsahově se shoduje s touto knihou, jen používá pravidla jiné hry.

Určeno po hru
Kategorie produktu