Rappan Athuk Reloaded

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2006
Rozšířená reedice prvního novodobého megadungeonu ve verzi pro D&D 3.5e

Rappan Athuk Reloaded je druhé vydání rozsáhlého megadungeonu Rappan Athuk, prvního z novodobé vlny medaungeonů „staré školy“. Jde o členité podzemí tvořené mnoha patry, navržené tak, aby bylo vysoce smrtící a potrápilo schopnosti hráčů. Megadungeon je pestrý – začíná přízemními kobkami s nemrtvými, pokračuje přes patra obývaná různými humanoidy, ale v závěrečných patrech nabírá téměř bájných rozměrů, kdy se hrdinové vypravují třeba za pekelnou bránu nebo měří síly s králem minotaurů.

Toto vydání s přídomkem „Reloaded“ je revizí původního Rappan Athuku pro třetí edici D&D. Do jedné krabice shrnuje kompletní obsah původních tří knih R1: The Dungeon of Graves: The Upper Levels (2000), R2: The Dungeon of Graves: The Middle Levels (2001) a R3: The Dungeon of Graves: The Lower Levels (2002) a tří dalších drobnějších elektronických doplňků, které pro ně vyšly. Kromě zkompletování obsahu je důležitou změnou jeho zkonvertování do aktualizovaných pravidel tříapůlté edice D&D (2003). Krabice pak původní obsah dál rozvádí a přidává nové prostory, šest dílčích pater a další lokace v okolní divočině. V téhle iteraci má celý megadungeon 15 pater, rozdělených do 32 podpater. Krabici tvoří:

  • Book 1: The Dungeon of Graves: 232 stránek s popisem samotného megadungeonu.
  • Book 2: Servants, Slaves and Food: 96 stránek s popisy nestvůr a nehráčských postav.
  • Book 3: Pathways to Damnation: 56 stránek map.

V následujících letech postupně vyšly i další konverze a rozšíření pro jiné hry. Jejich přehled viz série Rappan Athuk.

Další, v pořadí už třetí generací tohoto megadungeonu je Rappan Athuk pro Pathfinder (2012) a Rappan Athuk pro Swords & Wizardry (2012).

Kategorie produktu
Série