Rappan Athuk (D&D 5e)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2018
Čtvrtá verze prvního novodobého megadungeonu

Rappan Athuk ve verzi pro pátou edici Dungeons & Dragons je v pořadí už čtvrtá verze megadungeonu Rappan Athuk, prvního z novodobé vlny megadungeonů „staré školy“. Jde o členité podzemí tvořené mnoha patry a mezipatry, navržené tak, aby bylo vysoce smrtící a potrápilo schopnosti hráčů. Megadungeon je pestrý – začíná přízemními kobkami s nemrtvými, pokračuje přes patra obývaná různými humanoidy, ale v závěrečných patrech nabírá téměř bájných rozměrů, kdy se hrdinové vypravují třeba za pekelnou bránu nebo měří síly s králem minotaurů. Hráči narazí na spousty záludných pastí, hejblátek, podivností i nestvůr.

Rappan Athuk má složitou ediční historii – viz série Rappan Athuk. Tato třetí verze navazuje na předchozí Rappan Athuk pro Pathfinder / Swords & Wizardry (2012). Do jedné knihy shromažďuje všechny materiály, které vyšly v předchozí knize i v jejích později vydaných doplňcích, a nad rámec toho je dál rozšiřuje přidáním dalších tří podpater, nových lokací v divočině a nového třípatrového samostatného dungeonu. Výsledná kniha má přes 600 stran.

Nový obsah z této verze megadungeonu byl vydán i samostatně jako rozšíření pro předchozí verze, viz Rappan Athuk Addendum pro Pathfinder (2018) a Rappan Athuk Addendum pro S&W (2018).

I pro tuto inkarnaci vyšly další doplňky, viz série Rappan Athuk pro D&D 5e.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel