Skrytá svatyně tamoachanská

Vložil(a) Markus dne 25.02.2021, 10:36

Hidden Shrine of Tamoachan, the

Vložil(a) Markus dne 25.02.2021, 10:22
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
1979
Podzemí stupňovité pyramidy ležící v „aztéckém“ městě

Prastaré zničené město Tamoachan zná jen několik učenců a hledačů pokladů, kteří navíc vědí jen to, že existuje, ale nikoli už, kde se nachází. Ještě odlehlejší je skrytá svatyně, prý zasvěcená Zotzilahovi, upířímu bohu podsvětí. Většina města je rozbořená a prakticky skrytá podrostem. Vetřelci, kteří do trosek vstoupí, zjistí, že pradávné ulice slouží jako zarostlá „údolí“ mezi sutinami rozpadlých staveb. Největší z „údolí“ vedou k centrální mýtině, kde stojí velká pyramida. 

Dobrodružství pro středně pokročilé postavy inspirované prostředním starých Aztéků, Toltéků a Májů. Představuje podzemí pyramidového chrámu o zhruba 50 popsaných místnostech.

Dobrodružství původně vyšlo v roce  1979 v omezeném nákladu pod názvem Lost Tamoachan jako turnajové dobrodružství pro Origins 1979. První veřejně dostupná verze vyšla už pod novým názvem v roce 1980 pro první edici AD&D. Reedice pro pátou edici vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.